| anonim_4396 a întrebat:

Daca amestec decolorant pentru par cu violet de gentiana sau albastru de metil, ce iese? big grin

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu o sa iasa nimic deoarece decolorantul decoloreaza culoarea. Si sincer eu iti spun sa nu te decolorezi singura acasa, cunosc destule fete care s-au decolorat singure acasa ca doar ce se poate intampla? Si s-a intamplat ca si-au facut parul sa aduca mai mult cu o matura decat par asa ca sincer mai bine dai niste bani dar macar sti ca nu ramai fara par.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai decolorantul o sa inlature pigmentul natural al parului(melanina), iar violetul ala sau ce vrei sa pui o sa ti-l coloreze...dar ar fi bine sa faca un specialist, nu stii ce sa pui si cat si o sa te trezesti cu suvitele de par arse si poate nu iese cum vrei tu.

| Rhoselynn a răspuns:

Daca amesteci decolorant cu violet sau albastru, nu o sa iti iasa nimic. In primul rand decolorantul se face din oxidant si pudra decoloranta. Pasta asta dupa cum are si numele decoloreaza. O sa extraga pigmentul de culoare din violet sau albastru si o sa ramai cu nimic. Incearca sa iti decolorezi parul inainte si dupa sa aplici albastrul sau violetul propus. Si nicaieri nu scrie ca ai putea sa amesteci produsele asa. Intotdeauna luati-va dupa prospectele produselor respective ca poti ramane si chiala din neatentie. Well, bafta.

| SugarSkull a răspuns:

Normal ar trebui sa iasa un albastru cu o tenta de violet.