| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi numai dupa ideile parintilor, sincer :-) cum ar arata tinuta voastra de scoala?

Răspuns Câştigător
| kati3mary a răspuns:

Mama ma lasa mereu sa ma imbrac cum vreau la scoala,pentru ca stie ca sunt cat de cat decenta.winking
Dar,eu locuiesc si cu bunica,deci... laughing
Cu toate ca n-am ascultat NICIODATA de sfaturile ei, si nici n-am de gand,ea mereu isi da cu parerea. Dupa ea,eu ar trebui sa arat cam asa intr-o zi de scoala:
-in primul rand,e iarna si e frig, asa ca o singura pereche de pantaloni nu i se par de ajuns, asa ca port colanti pe dedesubt;
-daca nu am colanti, port pantalonii pufosi de pijama big grin
-pantalonii de deasupra nu trebuie sa fie stramti (zice ea ca nu tin deloc de cald), deci trebuie sa fie largi;
-o singura pereche de sosete nu face nimic; daca imi incape in gheata, trebuie neaparat sa port doua;
-trebuie sa port neaparat pe dedesubt la ploverul cu guler pe gat (ca sa nu racesc, saraca de mine!), o alta bluza, mai subtire un pic, tot cu guler pe gat straight face
-parul prins la spate, cu haina groasa si caciula pe cap, si sunt libera sa plec laughing
Sunt sigura ca la tine nu e chiar asa. Pe tine cum te pun sa te imbraci?

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Mama critică mereu stilul meu de a mă îmbracă; „prea strâns, prea scurt, prea lung, prea subțire" sau dacă nu se ia de îmbrăcăminte, se ia de teniși. Mamei mele i se pare anormal ca eu să port teniși vara, dar tot fac cum îmi place mie!
Ținută de școală zici? Când plec eu la școală părinții mei încă stau în pat, lenesc, mă pot furișa din casă când vreau eu! Și în plus de asta, mama nu intervine atunci când îmi aleg hainele, îmi plac, le cumpăr, le îmbrac!
Nu are idei nașpa precum ceilalți părinți, mă lasă să mă îmbrac cum îmi doresc! Și chiar dacă nu m-ar lăsa, tot asta aș face!

| Laura927 a răspuns:

laughing amuzanta întrebare!
Sa îmi aduc aminte!
Sigur ca pantaloni de pijama pe dedesubtul celor de blug cu doua numere mai mari laughing
Fara pantaloni cu talie joasa sau rupti ori prea scurti ( nici in timpurile calde )

Tricouri colorate zici ca sunt pom de Crăciun ( doar daca mergeam cu mama la restaurant m-a îmbraca ft ft bine, daca mergeam singura cât mai nașpa )
Povar si tricou, geaca groasa.

SAU CU SALELE DEZVELITElaughing

Cand eram mica m-a lasa sa m-a imbrac cu ce voiam eu dar cand deja crescusem si aveam si eu o forma mai de domnișoara ALELUIA haine frumoase sau par pe spate sad
Asta pana eram deja mare intra 8 aproape... după am plecat de acasă laughing