| maria4545 a întrebat:

Daca folosesc o Creme hidratorie Petru ten uscat si pentru acnee
Ar fii bine sa folosesc si o crema solară pentru fata?
Si dacă da cum sa o aplic,
Adică care sa o aplic prima data?
Si care fond de ten credeți ca e bun la un ten uscat si cu acnee?
Lichid sau in forma de pudra?
Eu am folosit unu luchid mineral.

Dau funda la ce mai bun răspuns

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand unguentul baneocin, omoara bacteria care provoaca acneea. Il gasesti in farmacie si costa 15 lei.

Crema cu spf, care te protejeaza de soare, se aplica dupa crema hidratanta dupa vreo 10 minute. Produsele cu spf ar trebui sa fie aplicate ultimele si dupa produsele de make-up.

Iar pentru tenul tau iti recomand revlon color stay, pe site-ul asta il gasesti la pretul cel mai mic :
http://www.1001cosmetice.ro/......ond-de-ten

:-*

| kiri11 a răspuns:

Un produs care ar putea sa te ajute in problema cu acneea bine-nteles daca nu te ajuta metoda curenta : schimbdeocazii.com/frumusete/lupta-acnee-in-luna-sau-retur-bani

| kiri11 a răspuns:

Este un supliment care detoxifica tenul destul de repede. Reclama este un pic exagerata dar produsul actioneaza happy

| maria4545 explică:

Apropo am uita sa scriu / întreb

Dacă maștile făcute acasă de mine sunt buna? La ten uscat si cu acnee