| AndreeaDeiia a întrebat:

nu am mai folosit pana acum produse cosmentice doar creme pentru. hidratare credeti ca ar trebui sa folosesc pudra sau fond de ten pentru un machiaj de Craciun? Si cam ce criterii sunt in alegerea lor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie de fond de ten si pudra ca sa arati extraordinar de Craciun. Pudra si fondul de ten sunt practic facute pentru fetele care au ceva de ascuns si carora nu le place cum arata. Cu siguranta ai o fata curata si foarte frumoasa si nu merita sa o ascunzi sub asemenea lucruri. In plus in seara o sa transpiri si e posibil ca fondul de ten sa nu reziste. Te poti machia ca de obicei si iti poti da cu putina pudra pe pometi. Dar nu ii vad rostul fondului de ten, sincer.

| AndreeaDeiia explică (pentru anonim_4396):

Multumesc big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Nu ai pentru ce happy

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fondul de ten e un fel de suport pentru machiaj. Ascunde micile imperfectiuni si nu lasa frdul sa se intinda. In general, il alegi intr-o nuanta cat mai apropiata de culoarea naturala a tenului. Daca te hotarasti sa-l folosesti, ai grija sa dai cu fond de ten si pe gat si decolteu, asa incat, daca exista diferente de uloare, ele sa dispara.
Daca esti foarte tanara si nu ai cosuri, puncte negre etc, mai bine mai amana folosirea fondului de ten si a pudrei pentru cand pielea ta va mai imbatrani si CHIAR vei avea imperfectiuni de ascuns.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Nu este musai folosirea pudrei sau a fondului de ten.
daca iti doresti sa ascunzi ceva da, dar in rest nu.
poti sa le inlocuiesti cu un corector pe ambele.
criterii: pai tipul de ten, durabilitatea(cat tine pe fata fondul de ten), si cum iti place tie piele matifiata si tot tacamul.

| fede12 a răspuns:

Poti folosi ce vrei nu mori pentru o seara

| Monsterxd a răspuns:

Pudra sau fonul de ten, se folosesc pentru a acoperi micile imperfectiuni de pe fata. un machiaj Poate fi drãgut cu sau fara pudra/fond de ten. eu folosesc de la maybelline fondul de ten, si este foarte bun, la fel si restul cosmeticelor de la aceastã firma. si in plus nu este foarte scumpā o pudrā; in jur de 26 de lei. sper ca te-am ajutat happy

| AndreeaDeiia explică (pentru Monsterxd):

Si.ce recomanzi pudra sau fondul de ten?

| curioasaaa a răspuns:

Daca pana acum nu ai folosit cosmetice ci doar ti-ai ingrijit tenul, iar el arata decent sau chiar bine, este mai ok sa nu te machiezi. eu m-am machiat si acum regret sad so incearca sa te pastrezi naturala kiss xoxo, curioasa