| Andreea132003 a întrebat:

Daca folosesc ondulatorul acela de gene tip clește in fiecare zi, risc sa rămân fara gene? Imi puteți spune si cum as putea avea gene întoarse|ondulate natural?

1 răspuns:
| Lostlyric a răspuns:

Daca esti atenta, fiecare ondulator de gene, are doua pernițe. Cate o pernita pe fiecare cleste. Materialul din care sunt facute aceste pernite conteaza foarte mult. De obicei, clestii de gene de proasta calitate, au un material al pernitelor ca de spuma poliuretanica sau plastic foarte prost. Acelea iti pot rupe genele cu timpul. Daca clestele de gene este de buna calitate si foarte scump, riscul se diminueaza.
Din pacate, singurele variante pentru a dobandi gene curbate este clestele sau un rimel foarte bun care are proprietati de curbare.
Foloseste rimelul astfel: aplici un strat, asteapta 2-3 minute, apoi mai vii cu un strat.