| lolo23 a întrebat:

Daca nu imi tund varfurile despicate, acestea se vor extinde spre crestet in timp ?
Si ce masti pentru cresterea parului stiti (de cumparat sau de facut in casa)?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părul nu mai crește când are vârfurile deterioarate și nu cred că vrei să ieși afară cu un păr neîngrijit.
Uleiul de ricin combinat cu albuș de ou și vitamina A, masca obținută o aplici pe păr și după 2 ore te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de germeni de grâu (mască făcută în casă), restul măștilor le găsești la magazin, gama L*Oreal, Kallos, Garnier, etc.
Placa de păr folosește-o cât mai rar, ulei pentru hrănirea vârfurilor.
Foarefeca este singura care îndepărtează partea deteriorată și o dată cu tăierea stimulează creșterea.
Pa, pa.

| kitishor a răspuns:

Normal ca daca iti tunzi varfurile parul va creste mult! dar sa nu ti le tunzi dintr-o luna-n alta! Imagineaza-ti cum e la baieti : Cand le creste parul mare, se tund. Apoi dupa o luna iar se tund ca le creste parul mare. Deci vezi? big grin
Pt. cresterea parului? Uleiul de ricin te dai o data pe saptamana. cu el big grin
Si samponul de urzici proaspete ( facute acasa ) deoarece ala din magazine are chimicale. Dar nu te tin. Cumpara-ti si din magazin daca vrei.
Bafta!

| lacrimanegru a răspuns:

Nu se despica pana in crestete dar e bine ca sa le tai pentru ca ajuta la cresterea parului si e si mai estetic. trebuie sa taiem 1 cm la fiecare 3 luni. uleiul de masline este foarte bun si ajuta si sa iti intareasca firul de par si sa nu cada.