| LauraEU a întrebat:

Heii :* Am 12 ani si am parul lung pana la fund si ondulat..doar ca am varfurile despicate si nu as vrea sa imi tau din par puppy dog eyes Ce masti stiti pentru varfuri? Si cat timp se aplica asa o masca?
P.S: Nu am mai facut asta niciodata laughing
Fundita :*

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AikkoxD a răspuns:

Oricâte măşti ţi-ai face, nu o să-ţi repare părul. Probabil o să lipească firul pentru 3-4 zile, doar atât. Taie-ţi vârfurile la fiecare 2-3 luni. O să-ţi crească mai repede şi mai sănătos.

| blackcat99 a răspuns:

Cam greu cu varfurile astea. In realitate, mastile, cremele, sampoanele nu fac decat sa ajute, dar nu in totalitate. Totusi, daca nu vrei sa renunti mergi la plafar si ia o sticluta ulei de ricin si una de ulei volatil (menta, eucalipt - ceva mentolat), pe care le amesteci si le aplici seara, odata la doua zile pe la radacini, si stai asa pana dimineata. Ok, o sa ma intrebi ce treaba au varfurile cu radacina parului... Odata ce intra in scalp, uleiul patrunde si in structura firelor de par si le regenereaza din interior. Urmeaza "tratamentul" asta in jur de 2 luni daca vrei rezultate. O zi frumoasa!

| RandomGirl a răspuns:

Eu sincer iti zic ca orice tratament ai folosi pentru varfuri, degeaba il faci!
Mai bine te duci frumos sa le tunzi, oricum tu ai parul foarte lung si o sa iti creasca mult mai repede la loc daca te tunzi, fata de daca folosesti tratamente, tratamentele/mastile doar iti prelungesc cu cateva luni "agonia" dar niciodata nu refac 100% varfurile astfel incat sa arate ca un par sanatos, ca sa nu mai zic ca ar trebui ca sa iti iei din par la 2-3 luni daca vrei sa ai un par sanatos; in plus nu mai folosi placa, daca o faci, sunt foarte multe videoclipuri pe YT prin care poti sa iti ondulezi parul sau sa il faci drept fara caldura.
Oricum ai primit destule tratamente de urmat asa ca poti sa iti alegi din ele, eu ti-am zis parerea mea personala, bafta :*!

| laura81 a răspuns:

Uite cateva masti naturale, pe care le poti face acasa: http://ideipentrufemei.blogspot.ro/......uscat.html

| Warhead a răspuns:

Te duci şi îţi tai vârfurile.
În ceva timp, o să crească la loc.

| puffy04 a răspuns:

Daca iti tai macar un pic din par o sa il ajuti sa si creasca mai repede.Varfurile despicate nu au alt remediu decat sa le tai.Plus ca ele tin parul pe loc, ii incetinesc cresterea.