| adela33 a întrebat:

Daca port o bluza alba, usor transparenta, ce e mai ok sa port ca sutien? Unul negru, sau deschis la culoare (alb, bej?)

Răspuns Câştigător
| NoName_9903 a răspuns:

Depinde in ce context porti bluza. Daca urmeaza sa o porti sub sacou, este suficient un sutien de culoarea pielii, preferabil fara cusaturi/dantela etc. Daca porti doar bluza, arata OK cu un body alb, simplu, dar in cazul asta nu purta si sutien fiindca se vad prea multe bretele.

28 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde cat esti de disperata. Oricum nu iti recomand sutienul negru

| bubu_7778 a răspuns:

Uul alb sau bej categoric!

| AlinaBulina a răspuns:

Daca ai curaj, poti chiar sa nu porti sutien. tongue In rest, ti-as recomanda un sutien deschis la culoare - bej, as zice eu.

| JayLeno a răspuns:

recomandat fara sutien dar daca esti pudica alb sau bej happy

| stardeea a răspuns:

alb sau bej in niciun caz negru happy

| chery a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie este sa iei un bodi.Asa nu te vei mai stresa.Sutienul poate fi de orice culoare.

| sorinalaura a răspuns:

Normal cu alb sau bej...altfel vei atrage atentia exact asupra partii aceleia a corpului...va arata urat...

| 1spiridus a răspuns:

Sutienul este destinat pentru a pune in valoare feminitatea intr-un mod discret, de aceea sunt divers colorate. Daca se intentioneaza sa se atraga atentia asupra acestui segment se pot folosi cele mai indraznete combinatiihee hee dar este riscant si inestetic, parerea meahee hee

| unuzero a răspuns:

Daca ai de gand sa folosesti totusi la o bluza alba un sutien negru, asorteaza-l cu ciorapi rosii la o pereche de pantofi verziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bluza alba, usor transparenta, in nici un caz nu merge sutien negru. Parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti tii lenjeria pentru tine si pentru cine vrei sa te vada goala, pentru ca e cam vulgar sa iti etalezi lenjeria asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

categoric, unul alb, daca este posibil simplu, netransparent. Sau mai bine maiou alb sau un body tot alb, netrensparent si fara dantela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

bej

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul deschis la culoare. Sau... nici unul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

buna adela33, in timpul zilei, la locul de munca, pe strada, in vizita, natural e sa porti un sutien alb sau chiar bej; la o serata, revelion, carnaval, poti purta un sutien alb cu bobite negre, sau invers, depinde ce vei gasi in comert! vreau sa-ti spun ca acum sunt la moda sutienele-bustiere care nu sunt vulgare deloc, poate asta e solutia pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi bej.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adela, un sutien bej, simplu, fara nici un fel de dantela sau alta decoratie va trece aproape neobservat, insa ai grija la nuanta de bej. Exista unele de un bej spre aramiu care sunt total inestetice pe sub bluza transparenta. Sutienul alb va fi la fel de evident ca si cele de oricare alta culoare. Deci sa nu iti inchipui ca nu vei atrage atentia doar pentru ca e de aceeasi culoare cu bluza. Daca ai corp ok, daca nu ies deloc suncute de pe sub sutien pe la spate, daca doresti sa atragi atentia asupra acestei zone-fata si spate, e ok sa porti si unul colorat(nu recomand negru, arata a uniforma de ospatar combinatia) sau alb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa porti un sutien alb sau bej, negrul iese foarte mult in evidenta daca ai bluza alba, transparenta.

| mihaela_7706 a răspuns:

Logic ca unul imaculat.

| iulia_4617 a răspuns:

unul deschis la culoare. alb sau bej

| bursuca a răspuns:

Te rog mult nu purta sutien negru sub bluza alba. Arata groaznic.

| babybone a răspuns:

unul apropiat de culoarea pielii, unul alb, in nici un caz negru.

| babybone a răspuns:

poarta sutien, unul cat mai apropiat de culoarea pielii sau unul alb, niciodata negru sub o bluza alba. Indiferent de varsta poti parea indecenta sau vulgara daca nu porti iar bluza este transparenta. La urma urmei, nu te vad doar cei de-o seama cu tine.

| marilena12 a răspuns:

La bluza alba merge sutien alb sau body, in functie de cat este de transparenta, vei folosi ceva din dantela mai opaca. Vara mai poti purta ceva roz deschis, placut daca mai ai roz pe tine, sau bleu deschis, in functie de celelalte articole pe care le porti

| ionuca_naluca a răspuns:

Daca e o ocaie mai speciala, poti incerca sa aduci o pata de culoare tinutei si sa asortezi sutienul cu altceva din outfitut tau. In rest, eu recomand un maiou, eventual unul cu dantele pe decolteu, e cea mai decenta varianta, dupa parerea mea.

| dani_ela a răspuns:

Depinde ce vrei sa obtii de la bluza respectiva si care e ocazia. Pentru zi, cel mai bine e sa optezi pentru unul alb sau beige. Pentru seara, iti recomand ceva mai colorat, mai ales daca mergi intr-un club sau in bar. E mai vesel asa!

| dullany a răspuns:

Pai e mai bine sza porti unul alb asa zic eu ca negru se vede urat iar bej...la fel asta e parerea mea