| anonim_4396 a întrebat:

Daca te vopsesti scapi de paduchi?

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Normal ca nu! Daca vrei sa scpi de ei te duci la frmacie ca au acolo o solutie special pentru paduchi! A avut o colega de-a mea la generala si a cumparat asa ceva si i-a trecut! Nu te lua dupa remedii naturiste ca astepti mult pana sa dispara! Si spala-te omule ca nu s-a terminat apa!(fara suparare ca nu vreau sa fiu rea)

| ndddiana a răspuns:

Nu. ca sa scapi de paduchi trebuie sa faci tratament sau sa te tunzi la 0. am auzit ca sapunul de sulf ar fi o varianta -se gaseste la farmacie-. daca nu. fa un tratamenthappy
Good luck!

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

Nu scapi doar daca vrei sa ascunzi ouale acestora iti poti vopsi parulbig grin

| SnicK a răspuns:

Cum e sa ai paduchi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da scapi.pentru ca vopseaua arde ouale dar ele vor ramane totusi pe firul de par, asadar daca te vopsesti vei arde ouale si paduchii vor muri dar asta inseamna ca trebuie sa aplici vopseaua pe tot parul uniform si sa stii dupa cum ti-am spus ouale vor fi moarte dar raman pe firul de par acoperit de vopsea(cunosc pe cineva care a avut aceeasi problema si ea s-a decolorat si sa facut blonda)
mie asa imi plac fetele astea care habar nu au de raspunsuri si isi dau asa aiurea cu parerea, as vrea sa le intreb ceva de unde stiti ca nu scapa de paduchi? decat sa vb aiurea mai bine tineti-va ideeile pentru voi si nu raspndeti de dragu de a scrie

| AlinaMaricescu a răspuns:

Nu, o sa ai paduchi vopsiti laughing.

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy