| didi33 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc, adica doar varfurile cu vopsea ce se duce dupa cateva spalari, dar mama nu ma lasa.Imi tot zice ca o sa imi afecteze parul, dar nu cred deoarece ma vopsesc doar la varfuri, nu la radacina. Cum s-o conving? [am 15 ani]

2 răspunsuri:
| Isabella15951 a răspuns:

Spune-i ca vei folosi un nuantator care se duce la spalat. Avantajul acestuia consta in faptul ca nu are amoniac-deci nu ataca parul si in cazul in care culoarea este mai "zapacita" se duce in timp.
Poti de asemenea sa incerci "vopsea naturala". Pentru roscat-hena, albastru de metil-pentru negru albastrui, ceai de musetel si/sau bere-pentru blond.

funda?happy

| AlynnaM a răspuns:

Pai incearca cu vopsea tip sampon...