| Camelia258 a întrebat:

De cate ori se administreaza masca de argila pe zi?

Răspuns Câştigător
| usurelu123 a răspuns:

O data.

3 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Pentru obţinerea unor măşti cosmetice, pudra de argilă se poate amesteca cu diferite fructe, legume, iaurt, lapte, miere de albine, ulei de măsline, gălbenuş de ou etc., în funcţie de tipul de ten. Mastile de intretinere se aplica o data pe saptamana.Se recomandă combinarea pudrei de argilă cu sucuri naturale cu efect astringent, obţinute din roşii, lămâi, castraveţi, caise, portocale, etc., pentru tenurile grase, respectiv cu ingrediente cu efect hidratant şi nutritiv: castraveţi, ţelină, lapte, miere, ulei de măsline, gălbenuş de ou pentru tenurile normale şi uscate. Iti recomandam sa folosesti pudra de argila din gama ASLAVITAL MINERALACTIV pe care o poti combina, in functie de tipul tau de ten http://farmec.ro/......ce-51.html

| BonCoeur a răspuns:

Din cate stiu eu, o data pe zi adica seara inainte de culcare pentru a lasa argila in timpul somnului sa actioneze.

| adrianchira a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti o masca cu argila mai des de o data pe saptamana. Masca trebuie sa fie adaptata tenului tau, mai multe detalii aici http://www.eva.ro/......35991.html