| Tmcn a întrebat:

De câte ori se foloseşte masca de argilă într-o săptămână? E bine să te dai în fiecare zi o săptămână întreagă?

8 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

De 2 ori pe saptamana pentru tenul gras, iar pentru restul tipurilor de ten 1 o data pe saptamana happy

| blackcat99 a răspuns:

Wow! E enorm de mult intr-o saptamana. Iti va leza pielea. Acum depinde si de tenul tau. Daca e acneic sau gras - de 2 ori pe saptamana maxim. Daca mixt - 1 data pe saptamana, iar daca e sensibil sau uscat - 1 data la 2 saptamani. Argila, deoarece contine minerale, e recomandata tenului gras.

| Meganos a răspuns:

Doar o data pe saptamana!

| Kasia a răspuns:

Se foloseste in fiecare zi timp de o saptamana doar daca ai acnee.in caz contrar se foloseste o data pe saptamana.

| Farmec a răspuns:

In cazul tenurilor normale pudra de argila se foloseste saptamanal.
Pentru tratarea acneei se realizează un amestec din pudră de argilă cu apă potabilă sau apă de pe tărâţe de grâu (nu se va folosi apă minerală), obţinându-se astfel o pastă consistentă, uşor de aplicat. Tratamentul se face în cure de câte 7 zile, după care se continuă de 2 ori pe săptămână până la vindecare.
Mai multe informatii despre modul de folosire gasesti aici, http://farmec.ro/......ce-51.html

| allaavis a răspuns:

E bine de aplicat o data in saptamina...nu mai des, deoarece pot deshidrata pielea

| draguticafrumusica a răspuns:

De doua ori pe saptamana si eu o folosesc