| Shino a întrebat:

De cateva luni a inceput sa mi se cojeasca pielea de pe nas, iar uneori si deasupra sprancenelor. Nu ma mananca, nu se inroseste, doar apar multe cojite foarte enervante. Am incercat cu creme, cu masti si nimic nu a avut rezulate de durata. Avand in vedere ca am tenul mixt, ce solutii imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| andrada_5846 a răspuns:

Masca cu ulei de masline si avocado.

1 răspuns:
| nonameanca a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, mi se decojeau sprancenele, am fost la sensiblu pentru niste sfaturi si mi-au recomandat un sapun cu sulf ce costa vreo 10ron si dupa cateva spalari cu el DOAR in zona in care ai probleme, trece! happy
cand fezi ca ti se descuameaza tenul tinzi sa crezi ca e uscat, dar poate fi si de la sebum (mai ales ca ai mentionat ca ai probleme in zona t...)