| anonim_4396 a întrebat:

De ce combinatia dresuri albe + pantofi negri nu ar fi OK pentru varsta de 16 ani?
multi zic ca ar fi doar pentru fetite, nu inteleg de ce?

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Draga razadeluna, de vreo 2-3 ani am inceput sa merg cu metroul 5 zile din 7, iar acolo vad persoane imbracate in toate culorile si modelele lumii; daca iti place, poti purta si dres culoarea lamaii + pantofi negri. Eu zic ca intre alb si negru e prea mare contrastul iar culorile si combinatiile astea bleumarin/negru + alb e ceva mai office, de scoala sau de servici, probabil de asta. Majoritatea fetelor la 16 ani poarta cu totul altceva, insa daca tie iti place, poti purta tot ce iti doresti, insa sa nu fie exagerat. Pupici!

| Aliyaa a răspuns:

Pentru ca vestimentatia pe tiparul acesta este foarte intalnita la fetele din ciclul gimnazial cel mai des 1-4.Ar fi mult mai ok un dres culoarea pieli sau unul negru.

| angi10 a răspuns:

Pt ca in general fete de 16 ani nu poarta dresuri albe decat la scoala!