| iulikiulii a întrebat:

De la genunchi in sus, picioarele mele au celulita! Ce exercitii as putea face sa dispara celulita?

Răspuns Câştigător
| Adelina004 a răspuns:

Si eu aveam celulita dar mi-a disparut cu urmatoarele exercitii:
1)alearga pe loc
2)genoflexiuni
3)In genunchi si cu mainile pe podea vei face urmatoarele exercitii, incet, fara sa te grabesti si de asemenea fara sa atingi podeaua, in doua serii de cate 25: ridica piciorul in spate cat de mult poti si mentine-l in pozitia cea mai inalta timp de o secunda. Coboara usor, fara sa atingeti podeaua, apoi reia exercitiul.
4)culcat in lateral, cu o mana ce sustine capul si cealalta pe sold se vor face exercitiile. Primul exercitiu este mai simplu si consta in ridicarea piciorului de deasupra cat de mult poti, cu aceeasi stationare de o secunda in pozitia de maxima ridicare, cu coborare lenta si evitarea atingerii celuilalt picior. Atentie: axul varf-calcai al talpei piciorului se va mentine paralel cu podeaua, nu intoarce varful caci in acest caz poti sa faci exercitiul eronat.
Sper ca ti-am fost de ajutor iulik...si a da aceste exercitii trebuie facute cel putin de 4 ori pe saptamana deci mult succes daca vrei sa ai niste picioare de invidiat big grin

5 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te apuci de alergat. Dimineata pe racoare vreo 30 de minute si seara tot pe racoare vreo 15-20.

| pynnk a răspuns:

Cu crema supliform si masaj 10 minute + sport poti alerga, sa mergi cu rolele, bicicleta si nu manca dupa ora 7.succes

| αlεxTzure a răspuns:

Flotari si abdomene

| KennyBa a răspuns:

Mama are aparat d-asta care face un fel de masaj anti-celulita numit Vibro Shape

| Ana_6759 a răspuns:

Orice sport e ok. Un gel anticelulitic ajuta, dar sportul face mai multe. Fa-ti si un masaj eventual cu un aparat special. Sper sa scapi! :*