| anonim_4396 a întrebat:

De unde stiu care e forma ideala pentru sprancenele mele?

6 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Http://www.garbo.ro/......nelor.html
In functie de forma fetei:)

| danutza a răspuns:

Depinde mult de structura fetzei a ochilor daca ai o fata de copil cum se spune... adopta ceva simplu fara acea arcuire in forma de V... cel mai bine ti-le poate defini cineva cu talenthee hee incerca un salon

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In functie de forma fetei ar trebui sa fii atenta si in privinta sprancenelor: Fata ovala sau rotunda Ti se potrivesc sprancenele arcuite. Ai grija ca punctul cel mai inalt sa fie pozitionat central. Ne dam seama de acest punct pentru ca acesta este in dreptul conturului irisului. Daca forma lor este prea arcuita le poti "masca" cu ajutorul unui creion. Ai grija sa nu exagerezi si forma finala sa dea senzatia ca tot timpul pari mirata de ceva. Fata patrata Forma rotunda a sprancenelor te prinde foarte bine. Nu este greu de intretinut si in general nu ar trebui sa-ti creeze vreun fel de probleme. Urmareste cum e coada sprancenei. Daca este mult prea lunga penseaza si cateva fire din capatul acesteia. Fata triunghiulara Pentru o fata triunghiulara este potrivita o forma a sprancenei dreapta. Daca sprancenele sunt prea apropiate de nas trebuie distantate putin. Tine cont de faptul ca felul in care te pensezi si forma sprancenelor iti poate schimba foarte mult fizionomia. Depinde doar de tine daca aceasta schimbare este in bine sau in rau.

Răspuns utilizator avertizat
| gossipgirl a răspuns:

Te duci la un salon de cosmetica si cosmeticiana o sa-ti spuna tongue
O sa-ti gaseasca forma sprancenelor dupa forma fetei happy

| mada. a răspuns:

Pai cel mai bine sa te duci la un salon, sa te pensezi, si acolo vei primi sfaturi din parte specialistilor, pe urma te poti face si singura, daca ei au dat o forma happy