| anonim_4396 a întrebat:

Deci buna :X. am o problema...eh problemalaughingsa nu o numim asalaughing am o nelamurire si eu ca toata lumea.thinking deci uitati cum sta treaba : exista`n comert placa de intins parul "foarte buna" laughing chatterboxcare costa doar 400 de mii. pot sa spun ca nu e buna deloc laughing si mai arde si parul foarte taresad. Eh vreau sa imi iau placa cu un milion.sau un milion jumate thinking din ceramica, am auzit ca nu arde parul la fel ca cealalta.thinking Si intinde si mult mai bine [ ca am incercat] ma tine si mai mult laughing Deci voi fetele in general care aveti acest "instrument".laughing) Ce imi spuneti?batting eyelashes ceva sfaaturi?:X mersi frumos. anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| Aiurita a răspuns:

Eu de câteva luni mi-am achiziţionat o placa Remington- http://www.remingtonshop.hu/catalog/images/S8002.jpg
Cu o mică reducere am dat pe ea doar 140 de lei. E o placă bună, întinde părul bine şi rezistă.
De ars, nu îl arde foarte tare. Orice placă de păr, indiferent de marcă arde părul, doar că sunt unele care îl ard mai puţin. Dacă foloseşti protecţie termică înainte să te întinzi nu vei avea probleme.

7 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Eu am placa de la Remington si am dat pe ea anul trecut 90 de lei, indreapta parul foarte bine si nu il arde prea tarehappy

| Aiurita a răspuns:

Da, sunt cele mai recomandate. Nu am auzit lucruri rele despre produsele Remington, fie placa de intins parul, fie ondulator. big grin

| EpicSmile a răspuns:

Buna. Pot sa spun ca mi s-a intamplat acelasi lucru. big grin Am cumparat cam anul trecut o placa cu vreo 30-40 lei si crede-ma e groaznica! Nu intinde mai deloc si in plus mai si arde parul. Asa ca nu de mult, de vreo 2-3 luni mi-am luat o placa noua. E Remington cu ceramica si teflon si e foarte buna. Intinde perfect, dar nu poti spune ca ii face un bine parului, caci si ea produce unele "rani" parului. Nu exista placa de par care sa nu dauneze parului. Tot ce pot sa te sfatuiesc e sa folosesti un spray protector inainte sa-ti intinzi parul si incearca sa nu folosesti placa every day! Pupici. :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heii :* Eu mi - am luat o placa acum o saptamana si mi se pare ca e buna acum nu stiu cat o sa tina dar na... placa se numeste: Remington S1001 asta costa un mil tongue [100 de lei] Hai ca te pup
XoxO :X

| DouaPuncteD a răspuns:

Deci sa inteleg ca placa Remington e cea mai buna?

| Beibiii_7101 a răspuns:

Mda si eu sunt in aceeasi situatie, am vazut intr-un magazin o placa la 450 mii:X:Xsuper placa (normal nu e ceramica)laughingda arde foarte tare parul placa asta. Deci ar fi foarte bine sa iti iei placa ceramica, eu am si d`aia dar am mea e cam mare si nu imi pot ondula parulcryingdar si cu asta mi s-a ars raucryingarata groaznic parul daca nu ma indreptcryingSi mai bine imi iau placa ceramica micarolling on the floor. Asta e parerea meakiss
Te pupa aly:*:*fundita plz[-

| Rasfatsata a răspuns:

Sa nu iti iei Braun.ca mi.am luat eu si am dat pe ea 2 mil 600 si nu e buna deloc.indrepta destul de bine dar nu rezista. ia-ti ceva de la regminton ca sunt cele mai bune.si nici nu ard parulhappy