| camiitsu a întrebat:

Doare cand iti dai piercing?(acasa)puppy dog eyes:*

Răspuns Câştigător
| Irinnaaa a răspuns:

Daca ti-l doresti cu adevarat, nu ti se va mai parea ca doare atat de tare, cel putin la mine asa a fost. In buric, insa, nu doare foarte tare, dar trebuie sa ti-l dai la salon si sa ai foarte mare grija cu el, caci se poate infecta foarte usor si e o zona foarte sensibila. Trebuie sa ai grija sa nu te lovesti si dupa 2 saptamani, cred, dupa ce ti-ai facuta gaura, trebuie sa-ti schimbi pierce-ul medicinal pe care, in mod normal, ti l-ar pune la salon. Dupa ce se vinde, trebuie doar sa ai grija sa nu te lovesti si sa-l dezinfectezi la anumite intervale de timp, dar n-o sa te mai doara.
P.S. de durut doare oriunde, fie ca e salon, fie ca e acasa. Mai bine ti-l da cineva cu experienta, care stie ce face, pentru a nu te chinui.
Succes si ai grija. happy

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Puneti si voi niste intrebari...

| motolo9ve a răspuns:

Depinde unde vreitongue si eu mi-am facut gaura si port piercingtongue daca nu tiai mi-a facut mai bine te duci la cineva sau undevatongue
daca vei in lobul urechi nu prea doare, dar daca vrei in cartilaj..trebuie sa te duci undeva.sa nu mia vorbesc daca vrei in limbatongue

| motolo9ve a răspuns:

In buric eu nu te sfatuiesc.doare si sincer mie nu-mi prea place cum arata.nare rost sa te gauresti numia asa.

| motolo9ve a răspuns:

Si daca tot suntem la subiectu asta..am pus o intrebare de 2 ori. daca sunteti din cj nu stiti un magazin de piercinguri si flashuri in afara de amsterdam shop din sora?

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Depinde in ce zona vrei piercingul.
Daca vrei in limba sau in buza ar trebui sa ti-l faci la un salon sau sa ti-l faca cineva care stie pentru ca in primul rand se poate infecta sau chiar mai rau sa dai gaura gresit si sa spargi vreo vena si in al doilea rand te doare foarte tare oriunde ti-ai face mai putin in ureche.

| BigBadSheep a răspuns:

Să dai piercing?! Atunci tu nici nu ştii despre ce vorbeşti? Piercingul se face nu se dă, că doar nu e probă de bacalaureat. Şi da! doare! asta dacă nu cumva eşti masochistă şi îţi place durerea

| Juliiia a răspuns:

Acasa doare, si e riscul de a te infecta! La spital e mult mai usor e posibil sa simti doar o intepatura foarte usoara, si e mult mai sigur! Ti-o spun din propria experienta!