| CosminCaplea a întrebat:

Duminica trecuta am luat de la farmacie Isotrexin Gel, farmacista nu mi-a spus sa dau foarte putin, in prima zi am dat mult (mi se intarise fata si se vedea gel uscat pe fata), urmatoarele 2 zile am dat mai putin, m`am dat cu el dimineata si seara. Acum 2 zile m-am iritat de la el, ma ustura fata in ultimu` hal, nu prea pot sa casc gura (ma arde rau), am buzele uscate tot timpu chiar daca beau foarte multa apa. In 2 zile trebuie sa merg la un majorat iar in 4 zile este revelionu I don't want to see, ce as putea face ca sa`mi treaca aceste arsuri? Pe net am vazut ca trebuie intrerupt tratamentul dar. mai sunt 2 zile pana la majorat si arat "ca dracu" la propriu.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai ce face decat sa stai acasa.Sau sa te duci daca nu te deranjeaza.Ai mai avut sa te dai si a doua oara? Era logic ca trebuie sa dai putin.Si intins bine pe fata.Tu ce ti-ai zis; lasa ca dau mult sa-mi treaca repede.Nu te mai da. Vrei sa arati asa? http://www.toxel.ro/......ina-9.html

| Etelca a răspuns:

Hey!
Si eu am aceasta crema si am zis eu intr-o zi s imi aplic pe toata fata si am facut acest lucru cateva zile, iar intr-o zi m-am trezit cu puncte rosii uscate pe fata de ziceai ca sunt oparita.Cred ca ar fi bine sa folosesti niste fond de ten(poti imprumuta de la mama ta sau iti cumperi unul), iar dataviitoare sa nu uiti sa dai doar pe zonele cu cosuri, nu pe toata fata, asa cum spune si prescriptia.
Pa, pa! :*

| CosminCaplea explică (pentru Etelca):

Cum ai scapat de acele puncte rosii uscate? ceva gen am si eu.

| Etelca a răspuns (pentru CosminCaplea):

Au trecut de la sine ca sa spun asa pentru ca am incercat si sa-mi exfoliez fata si sa ma dau cu mai multa crema hidratanta, dar nu treceau.Cred ca te va ajuta crema de galbenele, este foarte buna. :*

| CosminCaplea explică:

Nu as fi vrut un raspuns ca asta dar. va multumesc totusi big grin, inca mai astept solutii. P.S: am fost la farmacie si mi-a dat o crema de galbenele, a zis sa ma spal cu ceai de musetel si dupa sa ma dau cu crema, credeti ca o sa imi treaca cu acest remediu?