| 070Alexa a întrebat:

Dupa ce ma dau cu fond de ten imi apr niste cojite pe frunte?De ce si ce pot sa fac

6 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Cu fondul de ten te dai numai daca ai o piele bine hidratata.
Seara inainte de culcare da-te cu crema de fata pe frunte.
Una mai grasa,eu folosesc aia romaneasca,Apidermin.
Si dimineata te mai dai o tura pe fata, apoi aplici fondul de ten, dupa ce a absorbit pielea crema.
Si asa n-o sa mai ai cojite.
Succes!happy

| Laura46 a răspuns:

Fondul de ten contine prea multa pudra,foloseste un gel abraziv pentru spalarea tenului(teenderm e ff bun,nu irita fata deloc), iar apoi foloseste OBLIGATORIU o crema hidratanta potrivita tenului tau. apoi aplici fondul de ten ff usor, se va uniformiza perfect

| totElodia a răspuns:

Nu. Cojitele deja le aveai inainte sa te dai cu fond de ten, cel mai probabil de la cosuri, si erau de culoarea pielii. Fondul de ten doar le-a accentuat. Incearca sa le smulgi, daca nu au terminatii nervoase si sunt uscate.

| my23ro a răspuns:

In primul rand schimba fondul de ten cu un fond de ten adecvat tenului tau. Demachiazate, tonifiaza fata si aplica o crema inainte de a aplica fondul de ten.

| greta02 a răspuns:

Foloseste un gel de curatare, si inainte sa aplici fondul foloseste o baza sau o crezma hidratantawinking

| emaligia a răspuns:

In primul rand tenul tau are nevoie de un gomaj, acesta se face cam la doua saptamani pentru eliminarea pielii moarte.
Daca nu ai un produs cumparat iti poti face in casa unul (eu le prefer pe cele facute in casa pentru sunt sigura ca nu imi irita fata, ca am tenul sensibil), poti ameste zat de cafea cu lapte daca nu ai tenul gras, daca il ai gras, fara lapte doar zat cu putin gel de curatare folosit de tine frecvent sau malai cu apa si freci cu miscari circulare incet fara a apasa.
Dupa acest lucru, de fiecare data inaintea fondului de ten aplici crema hidratanta specifica tenului tau, o lasi sa intre in piele si apoi aplici fonsul de ten care la fel este foarte foarte important sa fie pentru tipul tau de ten.
Ce spui tu este posibil sa fie si din cauza ca tu ai tenul uscat si ti-ai luat fond de ten din gama exact opusa. Ai grija ca poti sa o dai in alte alea daca nu folosesti gama pentru tenul tau.