| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma dau cu fond de ten imi raman niste cojite pe frunte . Cum as putea sa scap de ele ?

8 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Ai tenul uscat. Foloseste un fond de ten lejer, cu o formula usoara, fara ulei, miros sau coloranti. Sau poti folosi o crema coloranta. Inainte de aplicarea fondului de ten sau cremei colorante, da-te cu o crema hidratanta. Nu aplica prea mult fond de ten deoarece risti ca tenul tau sa aiba aspect de masca. Sper ca te-am ajutat!

| Bojthe a răspuns:

Cu ce crema?

| SexyFrumushika a răspuns:

Asa patesc si eu! nu stiu de ce dar, asta e! probabil trebuie sa mancam fructu sau sa bem mai multa apa din cand in cad1eu stii ce fac? sa nu razi! iau penseta si pur si simplu cojitele dispar

| Furnicutza a răspuns:

Fa-ti un pilling facial.Cojitele sunt de fapt piele moarta.Foloseste si o masca.Nu vei mai avea probleme.

| Gabytza123 a răspuns:

Cateodata am si eu aceeasi problema, incearca sa inti dai inainte cu o cremade galbenele sau " Apidermin" si apoisa iti dai cu fondul de tine si sa incerci sa il schimbi pentru ca s-ar putea ca sa fie prea dur pentru tenul tau si mai incearca o baza pentru fond dar mai bine le achizitionezi de la farmacie! sper ca te -am ajutat! funda?

| dyanaaaa a răspuns:

Buna. combina fondul de ten cu o crema obisnuita de fata

| copilariee a răspuns:

Pai ai incercat sa te dai cu o crema inainte sa te dai cu fondul de ten?

| S123D a răspuns:

Spalate pe fata in fiecare dimineata si seara cu sapun, si hidrateaza-ti pielea. In timp vor disparea. Si inca un lucru, nu te cu fond de ten inainte de ati hidrata tenul, cu o crema de zii happy