| dedfgv a întrebat:

Dupa ce ma epilez pe picioare imi apar niste bubite rosi si dispar foarte greu cam dupa 5-6 zile(asta in zilele bune)ca de obicei dispar atunci cand incepe sa creasca parul dein nou... ce pot sa fac ca sa dispara?

8 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Pff, din pacate te-ai iritat ai pielea sensibila dar citeste asta pun pariu c-o sa te ajute de acum in colo: http://healthy.kudika.ro/......pilat.html
Un an nou fericit sa ai!

| PrecioussGirl a răspuns:

Acele bubite apar cand piele e iritata. mie imi dispar intr-o zi thinking
incearca sa iti dau cu o crema hidratanta...

| blackcat99 a răspuns:

Asa patesti daca te epilezi cu epilatorul sau cu bigul happy incearca o crema depilatoare sau daca folosesti deja schimbo cu alta firma.

| Andrusccaaa a răspuns:

Poate esti alergica. thinking

| Jameson a răspuns:

Pai dai cu niste crema imediat dupa epilare poate nu mai apar.

| C8PILUcool a răspuns:

Uzi o compresa cu spirt, si iti dai pe picioare, te ustura putin mai mult dar nu iti mai cresc bubite

| oanamari333 a răspuns:

Sa nu te mai epilezi,, ai alergie sau nu suporta pielea epilata! funda?

| byankaa a răspuns:

Pff scumpo te irity stiu cum e :-(
incearca sa-ty dai cu crema calmanta dupa ce te epilezi big grin tzeas recomanda ceva cu aloe big grin