| pynnk a întrebat:

Dupa epilarea cu aparatul sau lama imi raman in unele locuri niste gauri bubite si se vad foarte urat crying
unele fete nu au si tot cu aparatul se fac sau lama.ce as putea face pentru a disparea?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește o cremă specială care se aplică după epilare, chiar așa și scrie pe tub.
Pa, pa.

| bombonica22 a răspuns:

Buna iubita, si eu am avut la fel si inca am dar s-au mai ameliorat putin. Incearca lama ProSkin de la Venus este foarte buna si inaintea lui incearca sa aplici gel de ras pentru epilat tot de la venus, sunt in aceiasi gama. Si dupa aceia aplici o crema usoara de corp. Poate ai pielea uscata si deaceia.
Succes, pa-pa :*

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna si mie mi se intampla exact la fel dar am gasit un balsam de la elmiplant de dupa epilat
arata asa :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

si nici nu costa mult deci sa vezi ca cu asta nu o sa iti mai apara nici o bubita sau o taietura
sa ai o zi buna :*

| bya2011 a răspuns:

Buna,Pynnk. Si eu am aceeasi problema, si pana in acest moment singura "solutie" pe care am gasit-o este sa nu mai folosesc lama, am pielea sensibila, asta este motivul pentru care imi apar acele bubite inestetice... Incearca sa folosesti lama cat mai rar, inlocuieste-o cu crema depilatoare PENTRU PIELE SENSIBILA sau ceara...dar din puncul meu de vedere epilarea cu ceara este mult prea dureroasa, deci nu ti-o recomand :* sper ca ti-am fost de ajutor

| 12AA a răspuns:

Pai iti apar pentru ca ai pielea sensibila gaseste o crema

| crissa20 a răspuns:

Buna, poti incerca dupa ce te epilezi cu aparatul sa iti aplici crema de galbenele( gasesti la plafar):* bafta:*

| AnonimusGate a răspuns:

Mergi la un dermatolog pentru piele si o sa-ti dea el ceva
FUNDA MS ANTICIPAT

| EuDydytzaaa a răspuns:

Buna! dati cu o crema exfolianta sau freacate cu malai... eu asa am auzit happy! Funda big grin