| Valenziana a întrebat:

1.Cat de tare doare epilarea cu aparatul electric? Si in afara de acesta, cu as mai putea sa ma epilez avand in vedere ca am citit pe etichete de la creme si ceara ca nu le pot folosi daca am "bubite" si semne, iar cu lama imi creste repede?
2. Ce as putea face cu vergeturile? Mi-e chiar rusine de ele, sunt pe picioare si se vede putin daca am pantaloni lungi. Am si pe genunchi dar alea sunt albe si stiu ca nu mai trec, sincer nici nu stiu cand au aparut pentru ca nu le-am vazut. Parintii nu ma lasa sa imi iau creme contra vergeturilor pentru ca spun ca sunt prostii si e doar rispia de bani, iar avand in vedere ca depind inca de banii lor nu pot lua asa. In schimb am lotiune hidratanta si ma gandeam sa ma bronzez, oare va mai disparea putin din aspect cat is bronzata? Si daca le las sa se faca albe, se vor vedea tare?
Multumesc pentru raspunsuri! happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

1. Depinde unde. Pe picioare e suportabil cand te mai obisnuiesti putin. Doar ceara ti-o mai recomand in afara de aparatul electric. Ori sub forma de benzi reci (Veet) ori aparat electric pentru ceara.
2. Din pacate nu ai ce sa faci sa scapi de ele definitiv. Dar nu vad de ce esti asa complexata, 90% din femei au mai vizibile sau nu. Si da, daca te-ai broanza nu s-ar mai observa asa de rau. DEci da-i inainte cu distractia si uita de ele. happy Mie chiar mi se par dragute, si eu am si arata ca un fel de tatuaj, niste liniute albe peste bronz se vad chiar interesant. laughing

| AutumnDay a răspuns:

Buna!
1. Doare de mori, cel putin in cazul meu, imi iese sange in piele si imi vine sa ma urc pe pereti. Imprumuta un epilator de la cineva apropiat si convinge-te. Daca suporti, ia-ti unul.
2. Da, cremele impotriva vergeturilor chiar sunt prostii. Nu rezolva problema vergeturilor, dar hidrateaza pielea, deci nici rau nu iti fac. Fa-ti scrub din malai, ulei de masline si gel de dus pentru. a-i da o textura usor mai alunecoasa, creme pentru. hidratare/tonifiere/anticelulitice sau antivergeturi. Si eu am pe coapse, sunt deja albe si nu am ce sa le fac. Eram super stresata si complexata intr-un timp de asta, dar acum le accept, sunt ale mele si nu le expun fiecarui om de pe strada, la urma urmei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare la inceput, eu cand m-am facut prima data am inceput sa plang de draci si de durere. laughing Cu timpul m-am obisnuit si e chiar placut de la genunchi in sus unde n-am mai bagat lama. Cand te epilezi poti sa-ti pui muzica tare sau videoclipuri amuzante ca sa te relaxezi si sa uiti de durere.

Cremele pentru vergeturi sunt doar marketing, fa sport si foloseste creme hidratante. Cele de la elmiplant skinnergy costa vreo 11 lei si sunt foarte bune. Uleiul de migdale dulci presat la rece ajuta si el foarte mult.

Da, bronzul le mai ascunde dar incearca sa nu te consumi prea mult din cauza lor.