| Rizer a întrebat:

E diferenta mare la culoare intre o bijuterie placata cu aur de 24 de carate si una din aur?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este diferență foarte mare și apoi nu pune nimeni lupa să vadă dacă piesa este numai din aur sau suflată, da?
Pa, pa.

| Rizer explică (pentru Legiuitoarea):

Se merita oare?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Rizer):

Bună din nou.
Ce anume? Prețul? Dacă te ține buzunarul, nicio problemă.
Pa, pa.

| Rizer explică (pentru Legiuitoarea):

Calitatea,nu pretul ca oricum e diferenta mare la pret.Aurul este scump cred si eu, astea placate is cam la 50%-30% pret mai ieftine fata de aur!

| neutrino a răspuns:

Nu e mare diferenta decat de...valoare, si nu exista bijuterii facute sau poleite cu aur din 24 de carate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se foloseste aur de 24 de carate pentru bijuterii. Reclama este falsa. Aurul de 24 carate este foarte moale si se deformeaza repede, de asta este folosit in aliaj (cu argint, cupru, etc). Nuanta de galben deschis sau roscat este data de metalul din aliaj.

| Rizer explică (pentru anonim_4396):

Eu asa am vazut ca scria i catalogul Cristian lay placat cu aur de 24 karate.Iti dau sursa daca doresti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rizer):

Te cred. De asta am spus ca reclama (lor) este falsa.

| AndaluziaM a răspuns:

Putina dif am cercei de 24 de carate si i, am comparat cu un lant placat putina dif

| Rizer explică (pentru AndaluziaM):

Si s- a schimbat la culoare? Este diferenta mare?

| AndaluziaM a răspuns (pentru Rizer):

Nu s-a schimbat