| Georg13 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca o bijuterie este din argint? Nu placata cu argint, argint argint big grin.
P.S:Nu este mare big grin

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Zgarii cu ea de perete si trebuie sa deseneze ca un creion, daca doar zgarie nu e argint, ca sa te convingi incearca cu alta bijuterie alt material sa vezi, si scrie fffffffff mic 925

| Georg13 explică (pentru Sara2):

Si daca bijuteria este facuta handmade, tot trebuie sa aiba 925 inscriptionat?

| Sara2 a răspuns (pentru Georg13):

Doar argintu are 925

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cel mai simplu este sa dai cu el de un perete alb si daca lasa ureme este argint dar pentu ca in magazin nu prea ai cum sa faci asta, daca este argint are scris pe el numarul 925. Si mai este si faza ca adica il bagi in apa de multe ori se va inegrii.

| LolaLollita a răspuns:

Daca e argint, sigur e inscriptionata undeva, cat de mic, cu numarul "925".

Răspuns utilizator avertizat
| NoOne18 a răspuns:

Sigur e inscriptionat si daca ai lantul bratara si de fiecaredata faci baie cu ele se inegresc.

| armygirl a răspuns:

Afla de la cineva care se pricepe mai mult ca tine, si oricum se vede

| Roobeertaa a răspuns:

Daca te duci la un bijutier, sau de ex la un amanet de asa ceva iti poate incerca gratis si vei vede cu siguranta, nu te costa nimic in plus zgarieturile de multe ori mai insala, sau daca nu te grabesti acestea in contact cu apa si timp nu se fac negre.