| anonim_4396 a întrebat:

E vreo problema daca amesc doua nuante de vopsea de par diferite? Mi-am luat negru abanos de la Garnier (fara amoniac) si vreau sa il amesc cu o alta nuanta sa iasa ceva mai spre saten, ciocolatiu. Oare e ok? Ma gandesc ca ar fi bine sa fie din aceeasi gama. A incercat cineva cu vopsele diferite? Am vrut sa fac asa doar ca sa vad cum iasa, fiindca nu am vrut nici brunet, nici ciocolatiu (fiindca asa am fost initial vopsita, si dupa ce imi iesea culoarea devenea cam deschis) si am zis sa incerc sa vad cum iasa asa.
O parere, va rog.

4 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

E okay atata timp cat sunt de la aceeasi firma sau gama, altfel e posibil sa apara reactii intre ingrediente. funda?

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Amestec* Ma scuzati...nush dc apare asa. Probabil m-am grabit

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu, nu e nici o problema, de fapt uneori la coafor aşa se procedeaza pentru a se obţine o culoare mai bogata, mai cu reflexii sau pur si simplu fiindca o culoare care ar avantaja pe cineva nu se gaseşte in paletar.

| JadeT a răspuns:

Eu le-am amestecat cand m-am vopsit.Nu erau de la aceeasi gama. Am amestecat negru cu un roscat inchis. Pentru ca nu vroiam acel negru. Si mi-a iesit un roscat inchis cu reflezii cang negre cand roscat deschis. A iesit foarte frumoasa culoarea. Chiar daca nu erau de la aceeasi gama. happyfunda?