| LoveUbutUdontCare a întrebat:

E vreo problema daca amestec doua nuante de vopsea de par diferite? Mi-am luat negru abanos de la Garnier (fara amoniac) si vreau sa il amestec cu o alta nuanta sa iasa ceva mai spre saten, ciocolatiu. Oare e ok? Ma gandesc ca ar fi bine sa fie din aceeasi gama. A incercat cineva cu vopsele diferite? Am vrut sa fac asa doar ca sa vad cum iasa, fiindca nu am vrut nici brunet, nici ciocolatiu (fiindca asa am fost initial vopsita, si dupa ce imi iesea culoarea devenea cam deschis) si am zis sa incerc sa vad cum iasa asa.

O parere, va rog.

Răspuns Câştigător
| Bernoullie a răspuns:

Eu am incercat acum 3 luni sa amestec 2 nuante total diferite de la Londa si in final mi-a iesit o nuanta pe par superba. Acum mi-au crescut radacinilie si trebuie sa ma fac la loc. Sper sa iasa aceeasi nuanta. Mult noroc, eu zic sa incerci.

| LoveUbutUdontCare explică (pentru Bernoullie):

Ms pentru raspuns. Oare are ceva daca o sa combin o vopsea fara amoniac cu una permanenta(cu amoniac)? sper sa nu apara ceva reactii adverse. Ce m-ai sfatui sa folosesc? Ce nuanta sa imi iau ca sa iasa un saten inchis cu ceva reflexii ciocolatii? Mi-am luat negru abanos de la Garnier Color Shine.

3 răspunsuri:
| Prici a răspuns:

DACA este aceeasi marca si aproximativ aceleasi ingrediente nu are nimic
Daca ingredientele difera ai putea sa-ti strici parulhappy
Funda?big grin

| BekaaaRebekaaaaa a răspuns:

Eu cred ca e o problema daca sunt alte firme... zic si eu!

Si. daca imi permiti sa te corectez, ai zis de doua ori "sa vad cum IASA asa.:"
Corect e..sa vada cum iese big grin