| Buburuzza a întrebat:

Epilatul pe picioare.De cand ma stiu ma epilez cu ceara la salon, doar primele dati am incercat acasa cu creme, problema este ca sunt din ce in ce mai multe fire care imi cresc sub piele, si mult prea repede, gen 1-3 saptamana si se vad.
Am ales epilarea cu ceara deoarece vroiam sa`mi raresc parul, si sa dureze mai mult, acum incep sa fiu din ce in ce mai dezamagita de ea.sad

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu folosesc aparat Braun pentru epilarea pe picioare! Am renunțat de mult la ceară pentru această porțiune a corpului!
Înainte de epilare fă-ți un peeling.
Pa, pa.

| maftei a răspuns:

Eu cred ca nu ai cum sa fii dezamagita de ceara calda.Ori nu stie alea sa o foloseasca.Ptr ca anainte de a te duce la epilat trebuie sa ati faci tu acasa un gomaj, exfoliere si apoi sa te depilezi cu ceara.Ptr ca acea exfoliere ajuta la parul de sub piele

| laviii a răspuns:

Parul de sub piele apare atunci cand firele nu mai sunt atat de puternice ca sa " sparga " pielea sa zic asa, nu mai au putere sa iasa afara pentru ca sunt pre subtiri, uite si eu ma fac cu aparatul si trrebuie sa ma epilez o data pe saptamaan: nu stiu de ce imi creste ara repede parulstraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil cine te face cu ceara nu are destula experienta. Normal daca firele sunt scoase din radacina cresc mai greu si se inraresc dar probabil mai mult a rupt firele si de asta parul creste aiurea.