| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor! AM 12 ani( aproape 13) sunt fatabig grin dar am o problema cu epilatul deoarece mustata este mult. prea vizibila si vreau sa ma epilez. acum problema mea ar fi... daca ma epilez cu ce sa ma epilez si unde la salon sau acasa? dupa epilat ( deoarece am incercat decolorat si nu a mers ci dimpotriva a iesit si mai si in evidenta) aceasta va creste mai mult, mai gros? si dupa ce perioada trebuie sa ma epilez din nou? multumesc anticipat. ofer funda. stima, CHOCOLATEWITHVANILLA.

Răspuns Câştigător
| BuburuzăCuProbleme a răspuns:

Buna :*

si eu am aceiasi problema

darr...
intr.o zi a venit mama acasa cu o cutie de benzi epilatoare pentru fata (le gasesti in orice magazin)
si... mi.a propus sa-mi smulg mustata
la inceput, nu am vrut, dar, vazand ca se vede tot mai tare, am incercat
prima data a durut putin mai tare, dar pe parcurs, parca nu am mai simtit nimic si... acum nu mai am aproape deloc mustata...big grin

precizez ca am 12 anişoriii :X

funda?
big grin

BAFTA! :*

2 răspunsuri:
| aLixx a răspuns:

Cu benzi epilatoare mici.happy
sau mari (si le tai in bucatele de marimea de care ai nevoie.)
iar dupa aceea, te poti da cu vata si spirt ca sa se duca toata ceara sau sunt servetele pentru. asa ceva.
sper ca te-am ajutat.happy

| aDa_6148 a răspuns:

Poti merge la salon sa-ti usurezi munca, dar poti sa te faci acasa cu ceara. Ceara ti-l rareste. Si depinde de fiecare la ce interval de timp sa te faci iar. De obicei 2, 3 saptamani chiar 4big grin