| Phantasmagoria a întrebat:

Este adevarat ca spalatul pe fata cu sapun Dove ajuta? Ma refer la cosuri, puncte negre si alte imperfectiuni? Daca da, cam in cat timp se vad rezultate?

6 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Mie mi-a făcut pielea mai moale, acela cu punctuleţe mici abrazive (ăla albastru deschis, exfoliantul, am uitat cum îi spune de fapt). Dar cred că până la urmă orice săpun cât de cât bun are aceleaşi efecte, doar că Dove miroase superb big grin
E bine să te speli cu săpun şi să îl laşi puţin pe faţă dacă ai pielea mixtă sau normală spre grasă, ca să îl usuce, şi aşa poţi să-l menţii cât d ecât echilibrat.

| Elly213 a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Cel de la Nivea?

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Elly213):

Cred că e bun şi ăla xD Eu folosesc din ăsta http://www.beautyofnewyork.com/......crub-5.jpg şi-mi place, pentru tenul meu îşi face efectul bine :)
În comentariul anterior spuneam de săpunul Dove, cel albastru deschis. http://farm3.static.flickr.com/2208/2138621968_bc6c114028.jpg cred că ăsta era, nu mai sunt sigură cum îi spune.

| Elly213 a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Aha.Cel de la Nivea a fost primul lucru cu punctulete albastre..la care m-am gandit.

| Bondarel99 a răspuns:

Sapunul(depinde de ce fel e)poate sa-ti usuce sau sa-ti ingrase tenul. Daca ai tenul gras, Dove nu e recomandat.Si sapunul NU e pentru fata. Fata se curata dimineata si seara cu gel de curatare/detergent pentru fata si lotiune tonica, apoi se aplica o crema hidratanta daca e cazul.Asta e rutina zilnica de ingrijire a tenului daca vrei sa scapi de cosuri si puncte negre.Si o data pe saptamana exfoliaza-ti tenul si fa-ti masti cu substante astringente.

| TeddyPaul a răspuns:

Iti dau un sfat! Cumparati creme pentru cosuri daca vrei sa scapi de ele! Mai usor.Cat despre intrebarea ta, nu cred thinking