| Iriiiii a întrebat:

E buna argila pentru ten?(masca din argila)
cu ce trebuie combinata pentru a forma o masca?
cat timp trebuie sa o tin pe fata? da rezultate? ati scapat de cosuri/puncte negre sau alte imperfectiuni ale tenului? in cat timp? de cate ori trebuie aplicata pe saptamana?(din propria experieta nu de pe net). e ceva natural argila asta sau e ca alte chestii care contin produse chimice?
multumesc.

2 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Eu iti din din propria experienta :imi fac masca cu argila o data la 2 saptamani nu am foarte multe cosuri dar cand sunt in acele perioade din luna imi ies mai multe.
am tenul normal (nu e nici gras nici uscat) si folosesc masca din argila amestecata cu putin lapte si o lingura de miere o las 30 de min sau mana se intareste masca pe fata si incepe sa cada si ma spal prima senzatie dupa ce iti cureti fata este foarte placuta la atingere ramane foarte catifelata fata.

da se usuca si cosurile. prima mea masca cu argila am folosit-o simpla adica doar argila si apa pentru a scapa de cosuri apoi ti-am zis am combinat aceste 3 ingrediente si gata
daca ai tenul normal iti recomand masca mea va avea cu siguranta rezultate
argila o poti cumpara de la plafar :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut masca din argila bej sau albastra, amestecata cu suc de lamaie si miere, sau doar cu miere, uneori cu suc de castravete, alteori cu suc de morcovi... O amesteci cu ce-ti face bine la ten. O ti pe fata pana se usuca, cu mentiunea ca daca o amesteci cu miere, nu se usuca :P In acest caz o ti 20 de minute. E bine sa o folosesti o data la doua zile.

_________________
sapunuri naturale si bijuterii handmade - www.efrumuseti.blogspot.com