| EmaEmax a întrebat:

Este bine sa folosesc crema hidrantanta pentru ten normal si mixt daca am acnee si ten gras?

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Buna! Nu iti va afecta tenul, poti observa imbunatatirea calitatii pielii sau inrautatirea ei, asta depinde. Insa cremele pentru ten gras, asa cum il ai tu, sunt mai recomandate! Este bine sa folosesti o crema pentru tipul tau de ten deorece ajuta la normalizarea lui. Insa mai ales cand vine vorba de crema hidratanda! Tenul gras prezinta exces de sebum, iar daca tu il hidratezi mai mult, nu o sa ajute de loc...winking Pastreaza crema pe care o ai, insa mai bine iti tratezi putin problema inainte de a o folosi, deoarece lucrurile pot lua o intorsatura nu tocmai placuta... Sper ca te-am ajutat! happy

3 răspunsuri:
| gianyg a răspuns:

N u. crema matifianta este recomandabila. de exemplu: http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/eBrochure.page?index=1&cmpgnYrNr=201206

| wildcat01 a răspuns:

Pentru tenul mixt, foloseste o crema-gel sau o lotiune usoara, iar pentru cel gras, un produs hidratant-echilibrant.si eu am avut aceeasi problema cand eram mai mica si am fol creme cu brusture si ulei de salvie ce au si efect seboechilibrant.pt pori inflamati fol ulei de argan. succes

| iftomorrownevercomes a răspuns:

Ar trebui sa folosesti o crema adecvata tipului tau de ten.Adica una pentru cel grashappyCrema ar trebui sa fie mai light... dar sa si hidrateze pentru ca multe persoane care au tenul gras nu`si mai hidrateaza fata acesta fiind un lucru gresit.PS.Incearca o crema care inlatura exccesul de sebum sau una matifiantawinking