| qwertyuiop1111 a întrebat:

Mi-ati putea recomanda o crema buna de fata pentru ten normal(mixt) si sensibil care se absoarbe repede si nu lasa senzatia de gras, si sa nu fie foarte scumpa. Exclus nivea!

4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Incearca produse dermato-cosmetice (Avene, La Roche Possay, Vichy, Oxiance). Sau, de departe cea mai buna crema folosita de mine pana acum, Dramatically Different Moisturizing Lotion de la Clinique. Are un pret mai ridicat si se gaseste in Sephora sau Douglas, sau o poti comanda de pe net de pe aoro sau de pe eMAG. Hidrateaza perfect orice tip de ten si se absoarbe foarte repede.
Poti sa iti cumperi mai intai varianta de 15 ml, iar daca te impaci cu ea, apoi abia sa iti iei produsul in gramaj mai mare. Fii atenta la faptul ca exista si formula gel a aceluiasi produs.

| dianainsta01 a răspuns:

Eu am folosit si a fost foarte buna cea de la oxiance(cred ca se scrie). e super super. in jur de 30-40lei, dar merita

| saturday10 a răspuns:

Https://blogulpandorei.files.wordpress.com/......111047.jpg - asta e super buna si e pana in 20 de lei. O folosesc de peste un an si nu am avut nicio problema cu ea.

| Pupix2002 a răspuns:

Hei.Incear-o pe cea de la farmec.are un miros plăcut, nu e grasă, intra repede în piele și nu costă nici mult.iti da o tonă și nu trebuie să pui multă ca după pare fata uleioasă.ea e matifianta si nu arată urat pe fata.eu o folosesc si face minuni.