| stefanyparis a întrebat:

Este bun samponul cu sulf antimatreata de la farmacie?
funda **

13 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Am incercat si eu samponul nizoral si ducray si cu petrol cu sulf si alte minuni din farmacie
chiar si clear
toate fac matreata
tot head and shoulders ramane number one antimatreata, imi este fidel, si eu lui happy

| J0hn a răspuns:

Samponul in general daca are la ingrediente sulf nu prea e indicat sa il folosesti pe o perioada indelungata sau daca il folosesti il folosesti cu cap gen te speli de 3 ori pe saptamana dum luni miercuri sambata
ia-ti un sampon pentru parul tau fin/gras/vopsit (ANTI MATREATA) iar dupa fiecare spalare fa-ti intr-o oala mai micuta pune 2 - 3 degete masura de otet mere si peste apa calda. si te clatesti cu ala si iesi din dus
! Dupa ce clatesti cu fuziunea aia nu te mai dai cu apa ca, te-ai dat degeaba! iar pentru o spalare mai buna gen Uzi > Sampon > Clatesti ( in timp ce te clatesti cu apa calda treptat treptat dai spre rece ca sa ti se inchida bine porii happy ) > dupa clatire Otetul cu apa calduta happy

| bogdan1004 a răspuns:

Da am folosit si eu e foarte bun. funda?

| わたなべ久美子 a răspuns:

Da este foarte bun am avut si eu probleme cu matreata, dareu iti recomand sa folosesti sampon cu ichtiol.

| Akeron a răspuns:

Nizoral este foarte bun, pretul nu este insa studentescstraight face... dar merita!

| Akeron a răspuns:

Nizoral este foarte bun, pretul nu este insa studentescstraight face... dar merita!

| RoxxanaMaria a răspuns:

Da este foarte bun, si verisoara mea a folosit si a scapat de matreata.

| Martis_Gabi_1995 a răspuns:

Da este foarte bun!

| aaannnddduuutttzzzaaa a răspuns:

Nu cu sulf...cu petrol... dar sa stii ca nu miroase urat, dimpotriva miroase a florihappy

| Cutzismile a răspuns:

Samponul revalid e cel mai bun din farmacie..incearca..si o sa vezi.happy

| Paula1278 a răspuns (pentru Cutzismile):

Cele mai eficiente mi s-au parut Bioderma NODE S si Vichi si credeti-ma am avut o iritatie ff urata insotita de matreata

| Paula1278 a răspuns:

Cele mai eficiente mi s-au parut Bioderma NODE S si Vichi si credeti-ma am avut o iritatie ff urata insotita de matreata

| Ch_Mario_1994 a răspuns:

Incearca CLEAR, e foarte bun, si nu te sfatuiesc sa incerci sampon cu sulf, deoarece miroase foarte urat