| yassmyna a întrebat:

Eu am parul inchis la culoare si as vrea sa ma vopsesc cu o culoare mai deschisa, gen maro foarte deschis... As incerca cu decolorant dar am auzit ca la multe femei dupa folosirea decolorantului incepea sa le pice smocuri de par. Stiti cumva cum mi se poate prinde culoarea deschisa pe parul meu inchis?

2 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Nu folosi decolorant. foloseste vopsea.

| Pau17 a răspuns:

Daca vrei sa iti deschizi parul fara sa il deteriorezi si daca ai parul inchis la culoare iti recomand sa cumperi 2 cutii de vopsea de aceeasi marca pentru a prinde culoarea dorita/de pe cutie.
Daca vrei sa iti deschizi parul la culoare natural poti sa te dai cu ulei de masline, pe toot parul, incepand de la scalp intinzi bine pe toata lungimea parului si stai 1 ora cu parul la soare.big grin