| Naspa6969 a întrebat:

Eu si Bianca suntem cel mai bune prietene dar cateodata ne mai certam si ce sa facem ca sa nu ne mai certam eu si cu ea ne iubim ca si doua surioare...
Deci un raspuns?

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

E normal ca intr-o relatie, de orice tip, sa mai apara si dispute. Puteti stabili un set de reguli clare, astfel incat fiecare sa stie ce o deranjeaza pe cealalta si sa evitati sa faceti acele lucruri. Oricum, nu trebuie sa consideri orice discutie in contradictoriu o cearta, ci doar o cale de a media problemele. Comunicarea si increderea reciproca reprezinta cheia unei prietenii durabile. Succes! big grin

3 răspunsuri:
| deiu_8132 a răspuns:

Scz ca te intrebarewinking

de ce pui intrebaarile astea cu bianca.
cu surori
cred ca toate intrebare alea puse de tine au acelasi subiect

eu si bianca
eu si bianca''

si cred ca era logic sa iti dai seama ce sa faci ca sa nu te mhai certi cu bianca

winking

| RalLuca_3731 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii spui si ei ca nu mai vrei sa va certati.ca poate sa aiba incredere in tine si puteti sa vorbiti deschis. Si daca incepeti sa vorbiti deschis toate problemele or sa se rezolve happy

| scumpik_2327 a răspuns:

Pai trebuie sa existe un motiv pentru care va certati incerca sa mai lasi de la rinw