| blackbird000 a întrebat:

Exista riscul deteriorarii parului la impletirea frecventa?

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Nu, chiar din contra. Daca il impletesti, este mai bine protejat de factorii externi. Evident, aici depinde de modelul de impletitura. Cea mai sanatoasa este cea clasica (1 coada simpla pe spate). Exista riscul de a deteriora firul daca il stangi prea tare (fie in impletitura, fie cu elasticul).

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Atata timp cat nu iti faci codite afro( fac parul sa arate ca matura), nu are cum sa iti stice parul, si sa nu strangi foarte tare parul, pentru ca e posibil sa capete un aspect naspa.

| warmheart10 a răspuns:

Dincontra,aduce beneficii.

| pwp a răspuns:

Nu,e chiar un beneficiu sa tii parul impetit.