| Lor3naXD a întrebat:

Exista vreo solutie ca sa-mi creasca unghiile mai repede?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Unghiile. problema tuturor fetelor. Depinde de formatul lor. Vitamina revitalizatoare, si care ajuta la cresterea naturala a lor, este A.
Deci, consuma : piersica, banana, portocala, grapefruit.

9 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Incearca sa iei un complex de vitamine si minerale pentru unghii si par si un tratament local - cateva minute pe saptamana. te masezi cu ulei de ricin la baza lor. Pentru a le intari, tine-le putin in zeama de lamaie. Unghiile se intaresc, sunt lucioase si nu se mai rup. Poti incerca si ulei de masline caldut si masezi apoi mainile pentru a stimula circulatia. Daca ai noroc sa gasesti vitamina A, sa adaugi in tratament (eu n-am mai gasit la farmacii, mi-au zis ca nu se mai prepara).
Cat despre calciu... cel mai bun sfat pe care pot sa il dau e sa iti faci analize - e posibil sa ai calciu in organism, dar sa nu fie distribuit catre unghii - in acest caz, ceea ce iei pe cale orala reprezinta bani aruncati la gunoi - organismul neavand nevoie de suplimentul de Ca pe care i-l dai, il elimina.

| bruno9432 a răspuns:

Vitamina A uleioasa, de la orice farmacie. Masezi bine unghiile cat de des poti si ai timp. Grija mare ca pateaza.

| Lor3naXD explică:

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau stimulator pentru cresterea unghiilor(ex de la Deborah sau Oriflame)-cred ca gasesti si in farmacii.Sau daca ai magazin "Farmec" la tine in oras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... daca vrei unghi fi atenta. ia un bol si pune apa in el si cu o lamaie si storci bine lamaia si apoi iei cojile si bagale in bol.de asemenea ar trebui sa ke pilesti sa le dai cu lac...ci nu cu oja...iti opreste cresterea.asa ca este un ulei in toate molurile si incearca sa faci rost de el se numeste seacret... e fff bun...si de asemenea be lapte cat mai mult are calciu si cumpara si calciu...si le vei avea mari dar trebuie sa ai rabdare ...si o sa spui la 2 saptamana gata numai vreau unghii... dar ai rabdare... pup si dai si add la toxic_xx_girl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact eu nu folosesc tratamente cosmetice eu am folosit pe cele naturale in august am inceput si chiar acum am niste unghii foarte frumoase daca ai ubh=ghiile mici folod=seste manichiura frantuzeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu aceeasi problema. ca tine la mine exista lac de unghii amar te dai cu el iar cand simti nevoia sa le rozi nu mai poti din cauza gustului azi un pic maine un pic si ai sa vezi ca ai rezultate si uite add: gabriela_coolgirl15@yahoo.com tongue

| clausisme a răspuns:

Sunt multe produse la farmacie care promit asta dar nimic nu o sa functioneze e totul vrajeala

| carmend a răspuns:

Vitamina A, iar daca vrei sa nu ti se rupa ulei caldut de 2 ori pe zi timp de o saptamana