| AmaliaXD a întrebat:

Exista vreo solutie sa fac sa imi creasca parul mai repede? Cum se numeste? De unde pot sa cumpar? In cat timp creste?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti incerca samponul,, favisan,, sau uleiul de ricin[aplicat o data la saptamana timp de 4-6 saptamani]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Una dintre cele mai mari probleme cand vorbim de parul lung este ruperea, firele scurte ce sunt foarte usor electrizate si varfurile despicate. Parul este expus zilnic unor factori ce dezvolta aceste probleme : modul in care protejezi parul cand dormi, igiena, lipsa vitaminelor, alimentatia inadecvata, stresul.
Parul creste cam 1 cm pe luna si ca sa creasca putin mai repede, poti folosi ulei de ricin de pilda.
De asemenea, te sfatuiesc sa incerci si aceasta lotiune:
http://www.icosmetice.ro/......ament.html
Te pup!

| Yasemyn a răspuns:

Hey. Poti folosi uleiul de ricin si te costa maxim 10 lei. Il poti achizitiona de la farmacie.

Se aplica astfel:
1. Cu varful degetelor se va aplica ulei de ricin la radacina firelor de par si pe scalp.
2. Se va distribui uleiul uniform printr-un masaj usor al scalpului.
3. Nu se va folosi ulei in exces pentru ca acesta va fi mai greu de indepartat si spalat de pe scalp.
4. Dupa aplicarea uleiului, parul se acopera cu o boneta si se va inveli intr-un prosop.
5. Uleiul se va lasa sa actioneze aproximativ 15-20 de minute asupra parului sau chiar intreaga noapte.
6. Se va spala parul cu un sampon pana cand se elimina complet uleiul de ricin.
7. Se va repeta procedura o data pe saptamana timp de 6-8 saptamani pentu ca rezultatele sa fie vizibile.

Bafta:*

| Danieladaniiii a răspuns:

Da, poti incerca tot felul de balsame cum ar fi " gliss", sau altele, eu tot cu balsame de genu ma dau si parul imi creste foarte repede, de exemplu intr-un an, sa zicem vara in august ma tund, dupa in iulie-august, adica dupa un an, iar il am la fel de lung, sau chiar mai lung. Funda?