| Ziiziii a întrebat:

Buna fetelehappy.Ce mai faceti?big grin Ce sa fac?Am unghiile crescute,dar tot mi se rupcrying.Ce sa folosesc?Vre'o crema?Sau ceva?merci...dau fundakiss

Răspuns Câştigător
| hunea a răspuns:

Am mai vazut la raspunsuri vorbindu-se de farmec cu vitamina B5, este intr-adevar foarte foarte ffffff bun am avut aceeasi problema acum sunt tari de nu imi vine sa cred parca sunt false.pe sticluta scrie lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5.sticluta este ca una de lac de unghii,lichidul este incolor, eticheta este galbena si scrie cu rosu, se aplica pe unghiile curatate in prealabil de oja apoi dai cu tratament.atentie sa nu inhalezi, are un miros puternic dar care dispare imediat dupa ce se usuca.(se usuca extrem de repede seamana cu apa ca si consistenta). dupa ce ai aplicat tratamentul poti sa iti dai unghiile cu lac poti sa faci ce vrei, dar e foarte important ca sa ai unghiile fara lac cand aplici tratamentul...in concluzie cumpara fara grija ai sa fii multumita de rezultat si nici nu costa mult 5-6 lei
bafta fundita

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CoquineNoire a răspuns:

Stiu eu ce sa faci, dar nu-ti mai raspund ca ai pus prea multe emoticoane infantile.

| Himera a răspuns:

Singura solutie este sa le faci mai micute, incearca o *** daca nu te induri sa le tai.

Răspuns utilizator avertizat
| InnocentLoovee a răspuns:

Este lac, intaritor de unghii. Poti sa iti cumperi si o sa iti fie mai tari :*.

| Bianca1864 a răspuns:

Eu le dau cu lac si pe dedesubt, daca le ai mari si poti face asta.dar pana la urma le-am taiat ca ma enevau.

| ellena3322 a răspuns:

Hey buna sa stii ca tu acum ai problema pe care am avut-o si eu si eu am folosit lotiune pentru. tratarea unghiilor de la Farmec si vezi tuh ca daca nu functioneaza cu aceasa lotiune du-te la doctor si verifica calciul si magneziul din organism sau mai stiu o metoda cu uleiul de masline.Pui intr-un bol uleiul de masline si il incalzesti si cica e bine dar acum nu iti prromit.Sau te mai sfatuiesc sa folosesti cat mai des posibil lacuri de unghii iar pentru stergere dizolvant special deoarece acetona din comert nu protejeaza unghia. De asemenea, atunci cand pilesti unghiile, fa-o in acelasi sens(de la stanga la dreapta) pentru a preveni ruperea. Daca oja va produce ingalbenirea unghiilor, acest lucru poate fi remediat prin tinerea acestora intr-o jumatate de lamaie.Sau du-te si intreaba pur si simplu la farmacie si iti da doamnele alea sau domnii

| rohax1310 a răspuns:

Exista produse de intarire a unghiilor.in special uleiurile!

| Kosner a răspuns:

Stiu si mie mi s-a intamplat asa sad insa exista niste lacuri speciale de unghii :
-"Tratament hranitor pentru unghii Nail Expres Manicure Nutri Complex Vitamin E & Calcium de la Miss Sporty~7, 40 lei"
-"tratament pentru intarirea unghiilor in 14 zile Nail Rescue Save Me de la Rimmel London ~16, 60lei"
-"Gel intaritor pentru unghii Expert Effect Calcium Gel Nail Hardener de la Revlon~24, 20 lei"
-"Ulei hranitor pentru unghii Beuty Nail Food de la Oriflame~18 lei"

Cam ata happy Iti garantez eu ca iti vpr fii de ajutor. Eu am avut aceeasi problema si cu ajutorul lor am trecut peste ea happy Funda? te rog happy

| Marilly a răspuns:

Toate produsele comerciale in primul rind sunt facute ca sa aduka venit producatorilor!
Eu am intilnite persoane cu buzunarul plin de bani care nu apelau lanici un produs cosmetic, ci isi intareau unghiile tinindule in apa tare sarata...deci solutia ieftena si efectiva sa tii unghiile in apa cu multa sare, poti sa stai de 3 ori pe zi cite 20 minute.

| cristinapintilie a răspuns:

Da te cu ulei de ricin incins pe unghie :*

| lululuiza a răspuns:

Buna, uleiul de Ricin este bun.Se gaseste in farmacii. Nu se da pe unghii, ci pe deasupra. Uleiul de Ricin iti face unghia mai rezistenta. Intreaba un farmacist, el stie mai multe. Funda?big grin

| Elena_Anca_1988 a răspuns:

Draga measi eu am avut aceeiasi problema pana in urma cu cateva saptamani pana ce am gasit si am fost sfatuita sa incerc aceste produse... eu te sfatuiesc sa incerci uleiul REGETIS il gasesti in farmacie costa in jur de 5, 6 lei eu l-am folosit timp de 2 saptamani in fiecare seara sau poti de 2 ori pe zi dimineata si seara depinde de timpul ce il ai disponibil si rezultatele sunt foarte bune il poti folosi in 2 moduri poti sa il pui intr-un bol sa il incalzesti si sa iti ti unghiile acolo sau poti sa il pui pe un disc demachiant si iti masezi pe unghii timp de 10 minute.
Sau poti sa folosesti Lotiunea pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5 de la FARMEC costa 5 lei.Cu aceasta lotiune trebuie sa ai grija cu cuticulele pentru ca este un pic usturartoare si le poate usca.o folosesti de la jumatatea unghiei in sus si aceasta poti sa o folosesti de 2 ori pe zi.Sau ulei de mazline cu zeama de lamaie incalzit putin si iti ti unghiile 10, 15 minute in fiecare zi. Zeama de lamaie este pentru albirea unghiilor daca le ai galbene si luciu...
Eu folosesc si lotiunea si uleiurile in fiecare zi si rezultatele sunt foarte bune.
La mine rezultatele sau vazut dupa o saptamana
Dar in acest timp nu am folosit oja sau altceva pe unghii... Sper sa iti fie de folos
Succes si multa rabdare