| den a întrebat:

Fetelor atunci cand imi aplic o masca naturala pe par, trebuie sa o aplic dupa ce ma spal normal pe par si dupa clatesc? sau aplic masca, stau cu ea si dupa ma spal normal?

7 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Te speli normal pe par dupa aceea clatesti, apoi aplici masca ( e recomandat sa o tii 30 min -60 min ) si apoi clatesti din nou. Niciodata nu se pune masca inainte de samponare!winking

| oanna_7222 a răspuns:

Dupa ce te speli si clatesti.

| den explică:

Alexandra, aceeasi masca o folosesc si eu. multumesc pentru raspunsuri.

| alexandra_9090 a răspuns:

Te referi la masca naturala preparata de u in casa? in cazul asta iti pui masca astepti circa o ora 2 dupa care limpezesti cu apa pana iti simti parul ceva mai usor... dupa care il samponezi! si ce ritual mai folosesti d obicei:p...

daca t referi la masca de par naturala...adica genul ala de masca d par cumparata din comert p care scrie cu litere mari produs natural (pot sa jur ca nu e natural)mai intai samponezi dupa care aplici masca...

eu folosesc o masca d par preparata la me in bucatarie: ulei de ricin + ulei de masline +galbenus de ou... ti o recomand cu placere desi e cam scarboasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti aplici masca, o lasi sa actioneze 30 minute-1 ora, dupa care te speli cu sampon de doua ori(ca sa nu ramana masca in par).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CrisS, draga, daca-ti prepari o masca pentru par acasa din ou si ulei de ricin/masline, nu va fi suficienta clatirea cu apa pentru indepartarea uleiului, e nevoie si de samponare pentru asta(daca nu ma crezi, poti incerca). Tu confunzi cu balsamul de par, care nu-i nici pe departe acelasi lucru cu masca de par si care, spre deosebire de masca, nu se aplica niciodata inainte de samponare.

| loredanna a răspuns:

Spalat normal, masca si apoi clatit