| MissNO a întrebat:

Fetelor, ce ruj credeti ca mi s-ar potrivi? Ca si culoare.
Sunt maslinie, am parul saten inchis mediu, ochi caprui (daca are vreo relevanta) si am buze rezonabil de mari, deci s-ar observa ceva strident destul de mult.
Sunt inca la liceu, deci nu vreau sa arat a cucoana sau a masca :))
Daca va intrebati de ce folosesc machiaj la liceu, nu sunt foarte multumita de aspectul meu, in special de ochi, asa ca le dau o forma mai frumoasa cu tusul (si cu rimelul si creion ocazinal). Doar ca parca e incomplet. Si am si buzele crapate des si decolorate ca de fumatoare, totusi cred ca ar merge un plus de culoare nu?
Pana acum foloseam un luciu de buze ca altfel se vedea destul de nasol, dar vad ca se duc repede si parca m-am plictisit de nuanta. Mai exact asta: http://www.sephora.com/ultra-shine-lip-gloss-P266811?sku Id=1254929 NUANTA 16 DE PE RANDUL ACELA. nu e nicidecum atat de puternic precum pare, merge dar se duce repede si parca-s unsuroasa doar dupa o vreme scurta.

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti folosi un maroniu natural sau un rosu caramiziu, dar nu foarte stridente.

| MissNO explică (pentru OoBunnyoO):

Dap. Am gasit un ruj care ghici ce, nu se mai fabrica, cel putin la noi :))
E de vanzare pe net, expira oferta in sapte zile si costa si o groaza de bani daca ar fi sa transporte spre Romania. Prea mult chin pentru un ruj. Adica asta http://www.ebay.com/......1266987301
si parea perfect ca si nuanta.
Ai idee pe la firmele noastre unde mai gasesc ceva asemanator?

| MisFit20 a răspuns:

Poti folosi un rosu mat, si in rest cat mai naturala, putin tus la ochii, combinatia asta e potrivita daca te imbraci office.

| MissNO explică (pentru MisFit20):

Da, dar nu pentru mine, chiar daca ma imbrac office xD iti dai seama ca intr-un context precum liceul arat ca ultima centurista, la petreceri mai merge (am ruj de-ala de care spui tu) pentru ca un machiaj de gala e mai lucrat.
Oricum mersi.

| MissJJ a răspuns:

Foloseste un ruj nude,iar pentru buze crapate iti recomand un balsam.
Eu,personal,prefer rujurile de culoare inchisa (visiniu,rosu, roz inchis).In multe magazine, precum Sephora, sunt testere, incearca mai multe si vezi care iti place.

| MissNO explică (pentru MissJJ):

E fix ce trebuie sa evit... nu vreau sa arat ca ultima babaciune, stii ca alea inchise induc senzatia aia. Sunt la liceeeeu.
Cele nude am incercat si se pare ca mai rau estompeaza.
Bun, deci cu testerele am eu o problema. Tin la igiena mult (nu am vreo obsesie dar na). Si nu stiu cine se da pe buzele crapate cu ele, ce eczeme are sau boli de care nici nu stie. Alta chestie ar fi aia ca nu gasesti mereu demachiant sau servetele in acele magazine si trebuie sa iei de acasa. Unele rujuri sunt puternice si scapi de urme doar cu demachiant stii tu.