| Aldutssss31 a întrebat:

Fetelor,daca ati avea sanii lasati v-ati pune implanturi? Am slăbit mult, vreo 20 de kg dar sânii arata nașpa, nu-mi plac.Ma gandesc ca daca acum la 18 sunt asa, la 30 va fi horror.Nu ma luati cu chestii de genul ca nu conteaza corpul ca stim cu totii ca aspectul fizic e important.

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Intreaba un baiat ce spune despre ei. Cu siguranta nu va avea o parere proasta. Cred ca ar trebui sa iti faci griji doar daca ai partener si el are o parere proasta despre ei.
Adesea ne formam o imagine a cum ar trebui sa fim,, influentati in mare parte, de media, si asta nu e corect. Oamenii naturali pot fi foarte diferiti, grasi, slabi, inalti, scunzi, sa nu corespunda acelui tip propagat de media, si totusi sa fie frumosi.
Eu cred ca, desi ai slabit 20 de kg, si, desigur, asta se vede la sani, ei tot frumosi sunt. happy

| Holiday a răspuns (pentru cristi202):

Da, si daca ai dintii negri, cariati, daca ai burta de nu-ti mai vezi puta, daca iti atarna parul din nas pana in gura, sau iti iese prin dres, etc, tot frumos esti.
Ok, exista perceptii diferite despre frumusete, dar n-am auzit inca pe nimeni, nici barbat, nici femeie care sa zica despre sani gen ciorap ca ar fi misto. E drept, unul sau una se va gasi sa se multumeasca si cu ei asa, dar nu asta e ideea.

| Ofiintă a răspuns (pentru cristi202):

Nu tot timpul este vorba despre bărbați.
Important este să se placă ea pe sine pentru ca să o placă si altcineva.

| cristi202 a răspuns (pentru Holiday):

Chiar am cunoscut un asemenea barbat, cum descri tu, cu dinti negri si cariati, cu burta, si cu inca cateva alte defecte. Nici emotional sau intelectual nu era ceva de capul lui. Mereu m-am intrebat daca el va gasi pe cineva care sa il iubeasca. Spre surprinderea mea, cand a ajuns pe la 30 de ani, s-a gasit o fatuca care sa il placa si cu care sa se casatoreasca. Si e destul de frumusica fata. Acum pot spune ca mi-a luat-o inainte, eu nu am reusit sa fac inca copii, el are unul.

| Holiday a răspuns (pentru cristi202):

Pai asta am zis si eu. Doar ca e o mare diferenta intre cei care pot alege ei si cei care "printr-un noroc" sunt alesi.

"Si e destul de frumusica fata."

Ti-ai dat cu stangu-n dreptu` aici. Intelegi de ce?

| cristi202 a răspuns (pentru Ofiintă):

Asa e. Totul porneste de la a te accepta pe tine asa cum esti. Pentru ca toti avem atuuri si defecte. Si ar trebui sa nu bagam defectele prea mult in seama. Uneori sunt vizibile, chiar sunt defecte, alteori, noi le maximizam. Am cunoscut o fata, frumoasa foc, blonda, ochi albastri, trasaturi fine, dar era foarte mica, 1, 45. Nu putea accepta ca e mica. Rideam impreuna cand imi cerea sa ii dau macar 10 cm din cei peste 200 ai mei. Dar ma suparam si ii ziceam de fiecare data cand facea asta: "Uita-te in oglinda sa vezi cum arati, ce poti vrea mai mult?!?" Ea nu se uita ca era perfecta ca frumusete, o deranja ca e mica, atita tot.
Am adus barbatii in discutie pentru ca ei de regula vad femeile ca fiind frumoase. Putine sunt considerate de ei urite. Doar cei pretentiosi le vad pe cele mai multe astfel, dar, cand ai pretentii, numic nu mai e frumos in jurul tau, pretentiile iti intuneca modul de a vedea lumea. Si, desigur, nu vorbim aici de cele in varsta, cand batrinetea isi arata chipul hidos.

| cristi202 a răspuns (pentru Holiday):

Inteleg. Defect de exprimare. La mine "destul de frumusica" nu e "oarecum frumusica", ci "frumoasa din destul", adica foarte frumoasa. Stiu ca e un defect, dar imi place sa ma exprim asa. "Foarte frumoasa" mi se pare a fi prea uzual.

| Holiday a răspuns (pentru cristi202):

Nu e vorba de nuanta. E vorba ca si pentru tine exista "frumoasa" si "naspa". Adica ai criterii de apreciere a frumusetii oamenilor, chiar daca, poate, sanii ciorap nu afecteaza evaluarea. Daca nu aveai, n-avea rost precizarea.

| cristi202 a răspuns (pentru Holiday):

Corect. Hai sa zicem ca m-ai prins. happy happy

| Ofiintă a răspuns:

Nu trebuie neapărat să îti pui implanturi.
Există interventii de mastopexie/lifting mamar, de ridicare a acestora.
Pentru implanturi se optează atunci când se doreste un bust mai generos.

| sierra1 a răspuns:

"Ma gandesc ca daca acum la 18 sunt asa, la 30 va fi horror"

da, ai dreptate!

| Freya1 a răspuns:

Momentan ai 18 ani, as daca încerca cu sport si exercitii pentru bust pe perioada mai lunga. Poate ai noroc si te ajuta si nu mai trebuie sa te operezi.

| Catrice a răspuns:

Implanturile or să-i facă să se lase după scurt timp și mai mult.

| Holiday a răspuns:

Trebuie sa discuti cu un medic, posibil sa nu ai nevoie de implanturi, o remodelare mamara s-ar putea sa fie de ajuns. Cu tehnologia actuala iti poate arata cu fidelitate mare rezultatul in functie de solutie, deci vei putea alege ce iti convine in cunostinta de cauza.

| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi la un consult de chirurgie plastica. Sunt și alte mijloace ca sânii sa fie ridicați fără a fi nevoie sa pui implanturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi, daca zici ca tocmai ce ai slabit foarte mult, poate in timp daca te mentii la aceasta greutate se va mai remedia problema. Oricum, tine minte ca indiferent cat de lasati sunt sânii sau cata piele in exces ai, tot arati mai bine decat atunci cand erai grasa, iar cel mai important este ca esti mai sanatoasa! Cred ca interventia chirurgicala de care ai tu nevoie este de indepartare a pielii in exces si/sau ridicare a sânilor. Implantul e daca vrei sâni mai mari, ceea ce nu cred ca este cazul si nici nu te-ar avantaje. Ca barbat iti zic ca nu imi place cand o femeie are glandele mamare prea mari, totul e mai bun in moderatie! Iar implantul, in functie de natura acestuia, poate arata chiar rau, ca si cum ai doua portocale sub piele.

Răspuns utilizator avertizat