| Andreeashine a întrebat:

Fetelor, eu in general ma epilez cu crema sau cu lama.Dar as vrea sa ma epilez cu ceara.Insa de fiecare data cand am fost sa ma epilez cu ceara,nici macar nu m-au epilat bine,au ramas fire de par si m-am iritat,iar parul a crescut in cateva zile si mi-au crescut si fire sub piele, de care am scapat cu greu.( si nu am fos la saloane proaste.Am fost la doua din zona Dorobanti Chocolate si Egoist)
Ma rog lasand asta la o parte,mai este o problema nu imi place ca trebuie sa astepti pana la urmatoarea epilare pana creste parul destul.Iar eu nu pot sta cu parul crescut, nu suport! Voi cum procedati?

5 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Si eu ma duc sa ma epileze cu ceara la salon si mereu raman fire sad

| Azµre a răspuns:

Încearcă să te faci cu ceară rece, adică benzi de ceară.

| Felys a răspuns:

Eu folosesc epilatorul,am reusit sa il raresc tare de tot, mai apare cate un fir din loc in loc, in rest s-a cam dus, e adevarat ca e destul de dureros la inceput, dar merita zic eu

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Sincer? eu ma epilez singura acasa cu ceara! e mai dificil la inceput, dar daca te obisnuiesti o sa te descurci! astfel poti sa-ti pui ceara pana iei toate firele de par!
lama sau crema nu mi se par deloc ok, decat in cazuri de urgenta! parul creste repede, aspru, mai des si mancarimile sunt...wowhee hee
firele crescute sub piele sunt un inconvenient al epilarii cu ceara! este indicat folosirea unui scrub sau a unui burete mai aspru la baie, pentru a usura iesirea firelor la suprafata!
dar ceara te scapa de grija pentru minim 2 saptamani, deci mi se pare ca merita efortul!
asteapta sa vezi ce pareri mai au si alte fete, apoi alegi!
pupicei happy

| AstaMica00 a răspuns:

Eu ma fac singura cu ceara acasa tongue si e super ok :d adica aproape o luna nu am probleme. la inceput a fost mai greu dar dupa ce te obisnuiesti e foarte usor. eu zic sa incerci. o sa vezi diferenta. cu lama e ingrozitor sa te faci iau crema ep nu stiu, nu mi se pare foarte eficienta happy cu ceara mi se pare cel mai simplu si durabil. pana la urma incercarea moarte n'are! so bafta :*