| LikeABossBaby a întrebat:

Fetelor la ce varsta v-ati vopsit pentru prima data? Si ce culoare ati ales[la prima incercare]? Ati fost multumite sau dezamagite? Multumesc.:*

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Sincer? M-am vopsit la 14 ani nuanţa asta: http://www.gotica.ro/img/produse/1-15000/537/Directions-Pastel-Pink.jpg
Mă făcuse aia la coafor, cu decolorare cu toate cele şi se vedea super. Dar după câteva zile se făcuse ciudat, nu ştiam să îngrijesc părul şi am renunţat.

| Ooopss a răspuns:

Prima data m-am vopsit la varsta de 14 ani brueta.Nuanta era un negru-albastrui.Am fost foarte multumita si a durat mult deoarece m-am spalat cu sampon special pentru par vopsit si am intretinut parul cu masti preparate acasa pentru par vopsit.
Eu am ales bell color de la Garnier.
P.S pentru a-ti proteja radacina firului de par, pentru a nu se deteriora, in momentul in care amesteci compozitia vopselei adauga un ou crud(indiferent de ce vopsea alegi)

| LikeABossBaby explică (pentru Ooopss):

Si eu m-am vopsit ieri saten ciocolatiu vroiam sa ma fac bruneta dar nu eram sigura daca imi sta foarte bine[am 14 ani], imi place asa cum imi sta dar tot sunt tentata sa ma fac bruneta.

| Dii23 a răspuns:

Eu nu m-am vopsit inca, insa as vrea sa-mi fac suvitebatting eyelashes.
[P.S.: am 15 aniwinking]

| Bianxuzaur a răspuns:

Prima data m-am vopsit la 13 ani. Am ales un roscat care sa nu fie nici prea deschis nici prea inchis la culoare avand in vedere ca culoarea mea naturala de par este saten. Am fost foarte multumita de rezultat dar nu l-am ingrijit cu samponuri si altele care sa tina vopseaua asa cum este la inceput asa ca s-a dus jos cam dupa 2 luni si am avut doar tente de roscat dupa aceea. Oricum, iti recomand o culoare apropiata culorii tale de par cu o nuanta sau doua.