| drumurile a întrebat:

Fetelor, voi va epilati pe picioare acum iarna? cu la fel de mare grija ca vara cand purtam rochite si fustite si mergem la plaja eu da dar e un chin destul de mare, mai ales ca purtam pantaloni lungi si oricum nu se vede, cer si parerile voastre cum procedati

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca ma epilez si iarna, merg la inot la sala, pe urma pentru mine, imi place sa arat bine sa imi placa cum arat, si nu in ultimul rand pentru partener, pentru ca estetica oriunde (in cuplu, in viata ) este foarte importanta. Chiar daca nu porti furtite daca ai un partener, este musai, tine de respectul fata de celalalt.

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu. Eu de obicei iarna imi lipesc par pe picioare.hee hee

| Sara a răspuns:

Si iarna fac acelasi lucru, in respect pentru iubitul meu si pentru mine happy

| miauu a răspuns:

Da normal ca ma epilez.
ma i9ngrijesc pe mine
si pentru mine ma epilez nu pentru altii

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Odata ce am inceput sa ma epilez, mi-a intrat in sange si nu pot suporta atunci cand imi ating picioare sa simt par pe ele.
Iarna folosesc o crema spumanta de la Veet pentru a-mi epila picioarele si nu e dureros deloc, este chiar o placere, deoarece o fac cand imi fac eu dus.
Pentru parteneri este o adevarata placere sa isi vada mereu partenera frumoasa.
Chiar daca purtam pantaloni, odata ce incepe sa cresca parul incep mancarimile si le detest.

| albastrel a răspuns:

Nu iarna nu ma epilez. imi las parul sa creasca sa il impleteschee hee

| danbnz a răspuns:

Am fost la o nunta iarna, m-am lipit de o fata, neepilata, pentru ca deh, era iarna, si nu o vedea nimeni..., am simtit eu, nu e placut...

| dadaaaaa a răspuns:

Doar daca merg undeva si trebuie sa port o rochita mai eleganta!
Imi trebuie par pe picioare sa`mi tina de caldbatting eyelashes!

| fevrier a răspuns:

Te epilezi şi tu acum de Crăciun, să nu ai totuşi o pădure amazoniană pe picioare.
Dacă ţi se pare un chin, incearcă cu lama, asta e acum, baba suferă la frumuseţe.

| Doa'Do a răspuns:

De exemplu eu de Revelion o sa port o rochita... si atunci chiar va trebui sa ma epilez. Eu m-am epilat deja si fac asta pentru ca asa vreau eu. Si cum a zis si Lora. daca tu te simti bine in pielea ta. de ce vrei sa te mai epilezi? Daca porti pantaloni mereu, nu ai de ce sa-ti faci griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pai si acum ce ai de gind, sa stai cu mararu pe picioare? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Bineînțeles că și iarna mă epilez pe picioare.
Nu are treabă vremea de afară sau ce port cu epilatul. Face parte din tabieturile mele.
Cu aparat de epilat pe bază de pensete, exclus lama sau crema, nu sunt o primitivă.
Pa, pa.