| Sara2 a întrebat:

Buna fetelor, cum faceti vara cand vreti sa va epilati si va creste parul pe picioare si este mic de tot, si nu se poate smulge cu epilatorul sau ceara, cum faceti in acel caz? mai ales ca vara purtam mai tot timpul scurt si nu putem sa il lasam sa creasca suficient pentru a folosi epilator sau ceara

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu ma fac acasa cu ceara calda de obicei (am aparat din acela cu incalzitoare ca si la salon) si cand observ ca imi mai creste ceva, ma fac din nou si de obicei se ia tot ce ar fi vizibil. Daca chiar am de mers undeva si parul e mult prea mic pentru aparat si am nevoie urgenta, ma fac cu Bic-ul. Dar evit sa ma fac des pentru ca pe urma cand creste ma mananca si mai creste si tepos. Crema nu imi prea place pentru ca trebuie sa stau cu ea si nu am rabdare + ca mai si miroase urat. Acum pe lista de cumparaturi am Braun Silkepil 7 de ziceau ca poti sa te faci si in apa cu el (deci durerea e mica) si mai si ia si firele abia crescute. Dar era foarte scump cand am verificat ultima oara, acum o fi mai ok poate.

| Iubibilăă a răspuns:

De ce nu-ti dai cu lama. (NU DES)
Infrumusetare placuta.
PA, PA.

| τττ a răspuns:

Bună!
Încearcă lama.
Pa, pa.

| LauraEU a răspuns:

Este crema speciala de la Veet. E o crema si te dai pe picioare cu ea si o lasi 5-6 minute asa. Dupa vezi ca in cutie ai o chestie din plastic care are la capete guma. Dupa ce ai lasat crema 5-6 minute dai cu chestia aia din plantic pe picioare si de la crema de duce parul. Da in sensul opus de unde creste parul. Vezi ca crema de ustura putin.

| xoxolove96 a răspuns:

Cu crema sau spuma de ras si bic

| Emosiya a răspuns:

Epilatorul de obicei smulge si firele minuscule.incearca cu crema, desi dupa putine zile o sa trebuiasca sa te dep iar.Bicul face ca parul sa creasca gros si foarte des, nu-l folosi!