| syjey a întrebat:

Fundatonguee 18 mai am banchetul si habar n-am in ce sa ma imbrac.Nu vreau costum,dar ma gandesc la ceva cu jeansi pantofi sport sacou sport camasa alba si cravata ce spuneti, merge?

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Buna!

Ma,nu trebuie sa te simti confortabil.Trebuie sa arati bine pentru ca nu mergi pe garla sau la un gratar.Mergi la un eveniment care are loc o data la 4 ani.

Deci..sa incepem.:

Nediscutabil! Trebuie sa fii cat de cat elegant.

O camasa cu maneca lunga, alba!
Un sacou modern vernil/albastru marin
O pereche de pantaloni, nu blugi, maro/gri/alb.Nu negru!
Pantofii pot fi maroni, castani, crem(piele intoarsa ar da bine)
Nu uita de accesorii!
Un ceas
O cravata /papion verde inchis/bleumarin.

Bafta!

11 răspunsuri:
| syjey explică:

Si camasa sa fie cu maneca lunga sau maneca scurta?

| syjey explică:

Alte sugestii?

Răspuns utilizator avertizat
| GatitulMiresei a răspuns:

Alege un costum intr-o culoare neutra, ca de exemplu gri sau bleumarin.
http://www.gatitul-miresei.ro/cauta-costum-mire/;
Un astfel de costum poate fi purtat si la alte ocazii.

| Mara78 a răspuns:

Daca vrei o rochita frumoasa de aici mi-am luat si eu pentru banchet o rochie pozata de Andreea Balan http://www.marissa.ro/

| syjey explică (pentru Mara78):

Acum imi pare rau ca am dat deja fundalaughing

| Mara78 a răspuns (pentru syjey):

Nu-i nimic happy

| creata13 a răspuns:

Eu spun ca mergethinking Ai putea sa-ti iei o camasa colorata.De ex: mov sau albastra ca sa nu fii doar in alb si negru, desi si aceasta este o combinatie eleganta.Important e sa te distrezi si sa iti amintesti cu drag debanchet. Distractie placutawinking

| TrrrrranquilaxD a răspuns:

Ar merge foarte bine, dar în loc de cămaşă ţi-aş sugera un papion happy!

| Radu_Hariga_1988 a răspuns (pentru TrrrrranquilaxD):

Are banchet nu spectacol de streaptease!laughing

| ashelle1234 a răspuns:

Important este sa iti placa tie si sa te simti tu bine, e banchetul tau... dar in orice caz, cred ca ti-ar sta bine, dar cum a zis si trrrrranquilaxD, in loc de cravata ar merge mai bine un papion.

Distractie placuta! happy