| ZaineaM a întrebat:

Sall lume! pe 8 am banchetul (cls a8a). Am o dilema; camasa sau tricou? Am un sacou alb sport, cu cusatura neagra, cambrat pe corp, panatloni negri cu cusatura alba, facuti gen jeansi, cu buzunare in fata si spate, etc. si pantofi negri din piele intoarsa, stiu ca pare prea formal, dar nu e, e chiar "sport". Si intrebarea mea este : camasa sau tricou?

Răspuns Câştigător
| Speedmafia a răspuns:

Buna
Sfatul meu:
1)Evita obiectele vestimentare de tip casual sau extravagante prin accentruarea lor.(La ce ma refer aici?-Blugi prea stramti, accesori ribbon).
2)Imbraca-te dupa gustul tau cromatic, tendinte si piese normale si potrivite evenimentului.
3)Daca as fi baiat eu m-as imbraca la acest eveniment in stilul vogue-sun.
As alege asa:
-camasa alba slim.
-conversi negrii
-blugi jeans-color white/black
-vesta/haina(in functie de vreme)-jeans sau stofa.
-cravata rosie.
Sa nu uitam de lenjeria intima:
boxeri(negri de preferat) si maieu.
Bafta si sa nu uiti sa-ti faci freza(fara creasta, incearca genul asta de frizura:http://www.google.ro/......tp?/imgres ca te-am ajutat! Bafta si distractie placuta sau
http://www.google.com/......tp?/imgres

| ZaineaM explică (pentru Speedmafia):

Mdap, asa vroiam si eu sa ma duc imbracat, dar mama "e o seara festiva,de neuitat,trebuie sa fii mi stilat, nu te duci la banchet cum te duci in club",inf,intrebarea mea era camasa sau tricou,dar cred ca imi iau tricou,oricum,mersi de ajutor,si frizura, ei bine, e la fel ca cea din poza, doar ca nu la fel de plina de gel :p, oricum, mersi de ajutor,

| Speedmafia a răspuns (pentru ZaineaM):

Ndc eu ti-am dat cateva sfaturi sper sate fiu ajutatbig grin
si distractie placuta mai bine i-ati camasa sa mergi mai elegantbig grin

| Speedmafia a răspuns (pentru Speedmafia):

MS pentru funditabig grin

| ZaineaM explică (pentru Speedmafia):

Cpl :*